Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Co roku 2 października obchodzimy "Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy". Tego dnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzciance, odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową współpracę, miejscowych policjantów z partnerami realizowanego od dwóch lat Programu pod nazwą "Stop Przemocy". Wśród zaproszonych na spotkanie dzieci, propagowano "życie bez przemocy".

REKLAMA

Środowe spotkanie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzciance były okazją do podsumowania odbywających się już od dwóch lat, w pierwszy wtorek miesiąca dyżurów na rzecz przeciwdziałania przemocy, w ramach Programu "Stop Przemocy”, realizowanego przez funkcjonariuszy z trzcianeckiego komisariatu, pracowników socjalnych, kuratorów, pedagogów, psychologów oraz przedstawicieli Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

W spotkaniu z ramienia Policji uczestniczył kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Trzciance – st. asp. Grzegorz Kazarnowicz, który przybliżył uczniom klasy II i III Szkoły Podstawowej nr 2 informacje dotyczące przemocy. 

Tego dnia wręczone zostały nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Mój świat bez przemocy”. 

Reagujmy na przemoc, nie stójmy bezczynnie gdy komuś obok dzieje się krzywda. Zgłaszajmy przestępstwa, nawet gdy nie jesteśmy pewni swojej oceny sytuacji i interpretacji faktów – to zrobi przygotowany do tego policjant, bądź pracownik socjalny. Pozbądźmy się oporu przed informowaniem specjalistów o czyjejś krzywdzie, być może od naszego zachowania zależy czyjeś zdrowie lub nawet życie.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki