Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

W minioną niedzielę, w trzcianeckiej Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się VIII Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica.

REKLAMA

Turniej poświęcony pamięci wspaniałego człowieka, zawodnika z pierwszą kategorią, sędziego klasy pierwszej i przede wszystkim doskonałego trenera i wychowawcy wielu pokoleń trzcianeckich szachistów, ściągnął do Trzcianki ponownie bardzo mocną obsadę polskich i światowych gwiazd szachowych. Jak co roku, również i w tym nie zabrakło wielkich arcymistrzów. Listę startową otwtworzył ukraiński arcymistrz Alexander Moiseenko, były indywidualny Mistrz Europy. Wśród najlepszych Polaków nie zabrakło gwiazd niedawno zakończonej Olimpiady Szachowej, na której narodowa reprezentacja, zajmując 4 miejsce, odniosła największy sukces w powojennej historii Polski. Zagrali arcymistrzowie Kacper Piorun, który podczas Olimpiady wywalczył brązowy medal za wynik indywidualny oraz Jacek Tomczak, który m.in. znacząco przyczynił się do zwycięstwa nad wielką Rosją pokonując byłego Mistrza Świata – Władimira Kramnika.

Na trzcianeckim turnieju nie zabrakło również przedstawicieli władz szachowych. W zawodach wzięli udział m.in. Łukasz Turlej – wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) a także arcymistrz Radosław Jedynak – prezes Polskiego Związku Szachowego. Inicjatorem i organizatorem Memoriału z ramienia Stowarzyszenia im. Ferdynanda Dziedzica jest Maciej Cybulski – wiceprezes Polskiego Związku Szachowego. Podczas turnieju obecny był także burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, a gmina Trzcianka wspiera mocno organizatorów turnieju od pierwszej edycji. Zawody oficjalne otworzył syn pana Ferdynanda Dziedzica.

Po niesamowitej walce w dziewięciu rundach, najlepszy okazał się Michał Krasenkow z KSz Stilon Gorzów Wlkp. Drugie miejsca zajął Jacek Tomczak z Akademii Szachowej Gliwice, a trzecie Alexander Moiseenko z Ukrainy. W tym roku pula nagród wyniosła 20 tysięcy złotych. Przewidziano także nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / Dawid Czyż | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki