Motocyklista z zakazem prowadzenia pojazdów uciekał policjantom

Policjanci czarnkowskiej "drogówki" zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Lubasz, który kierując motocyklem marki Honda, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Uciekając uszkodził policyjny radiowóz oraz elewację budynku mieszkalnego. Jak się później okazało, miał powody, żeby obawiać się kontroli.

REKLAMA

5 sierpnia br. około godziny 17:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy, patrolując ulice Tarnówka gm. Połajewo, zauważyli motocykl marki Honda, który na widok radiowozu nagle skręcił w drogę leśną i odjechał. Policjanci doskonale wiedzieli, że droga ta prowadzi do Boruszyna gm. Połajewo i tam postanowili zatrzymać do kontroli kierującego jednośladem. Po kilku minutach znajomy motocykl wyjechał z lasu wprost na policyjny radiowóz. Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiekowe ruszyli w jego kierunku. Jednak motocyklista, widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę chodnikiem. Nie mając szans zahamować w porę, uderzył w tył radiowozu, a następnie w budynek mieszkalny.

Kierujący jednośladem nie odniósł w zdarzeniu żadnych poważnych obrażeń, a po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez trzcianecki sąd do grudnia 2021 roku. 22-latek był trzeźwy, pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Motocykl, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych. 

Za spowodowanie zdarzenia drogowego, 22-latek został ukarany mandatem karnym. Czeka go jeszcze wizyta na komendzie i przesłuchanie w charakterze podejrzanego, za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki