"Muzykalny złodziej" zatrzymany

Policjanci z krzyskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież instrumentów muzycznych, wiertarki oraz telefonu komórkowego. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 4 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradzione sprzęty. 35-latek już usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo może spędzić kilka lat w więzieniu.

REKLAMA

Do kradzieży doszło w sobotę 5 października br. w Krzyżu Wlkp. Sprawca pod nieobecność właścicieli wszedł do mieszkania jednej z kamieniec i zabrał organy elektryczne, gitarę, akcesoria muzyczne, wiertarkę udarową oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę ponad 4 tys. złotych. 

Pracujący nad tą sprawą policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów i informacji wytypowali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Drezdenka. Sprawca został wczoraj zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mundurowi odzyskali także skradzione fanty, które 35-latek zdążył sprzedać przypadkowo napotkanemu mężczyźnie, twierdząc, że jest muzykiem i ma na zbyciu znakomite instrumenty. 

Podejrzany znany jest krzyskim kryminalnym. To nie pierwszy przypadek, kiedy został przez nich zatrzymany. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności. W czerwcu br. opuścił zakład karny. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia, lecz kara 35-latka będzie większa, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki