Na ratunek łabędziowi

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

W dniu 09.12.2021 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie o młodym łabędziu przymarzniętym na akwenie wodnym w miejscowości Ciszkowo na terenie Nadleśnictwa Krucz.

REKLAMA

Pozostawienie przymarzniętego łabędzia bez udzielenia pomocy zagrażało jego życiu. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG Czarnków. Po dotarciu ratowników na miejsce zdarzenia zastano młodego łabędzia, który znajdował się ok. 40 metrów od brzegu akwenu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie ubrani w skafandry ratownictwa wodnego przy pomocy deski lodowej przystąpili do podjęcia przymarzniętego do powierzchni lodu zziębniętego łabędzia. Podjęte działania umożliwiły uratowanie młodego ptaka a obecne na miejscu zdarzenia służby leśne przewiozły go do schroniska gdzie spędzi okres zimy.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracowanie: st. asp. Marek Spera Zdjęcia: Nadleśnictwo Krucz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki