Na ratunek pszczołom

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W ubiegłą sobotę, tj. 6 października 2018 r. na terenie wsi Zielonowo oraz Rosko pszczelarze z terenu gminy Wieleń przy pomocy miejscowych społeczników przeprowadzili akcję sadzenia drzew miododajnych. Łącznie posadzono ponad 120 drzew z gatunków preferowanych przez pszczoły, tj. lipa drobnolistna oraz wierzba szara.

REKLAMA

Zakup sadzonek w 90% sfinansowany został z budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach dotacji celowej przyznaj Gminie Wieleń na realizację przedmiotowego zadania, natomiast pozostałe 10% pochodzi ze środków własnych Gminy.

Celem podjętego działania jest zapobieganie wymierania pszczół, gdyż jak się okazuje w Wielkopolsce jest coraz mniej roślin mogących zapewnić pokarm tym pożytecznym owadom. Stare drzewa są wycinane i często zastępowane przypadkowymi gatunkami nieodpowiednimi dla pszczelarstwa.

Mamy nadzieję, że posadzone drzewa nie zostaną zniszczone i przez długie lata będą służyły miejscowym pasiekom.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / UM Wieleń | foto: wielen.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki