Najlepsi matematycy z regionu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Uczniowie techników i liceów z całego regionu zmierzyli się z królową nauk. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie odbyła się szesnasta edycja Regionalnego Konkursu Matematycznego. Najlepsi matematycy zjechali do czarnkowskiej „Górki” aż z sześciu powiatów.

REKLAMA

Młodzi matematycy pierwszych klas liceów i techników wzięli udział w regionalnym konkursie. Wszystko po to, by stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych. Zakres wiedzy obejmował materiał obowiązujący w gimnazjum i klasie pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej.

- Biorąc udział w zmaganiach regionalnych, już zaszliście bardzo daleko. Życzę Wam abyście każdego dnia pogłębiali swoją wiedzę i poszerzali swoje możliwości. Macie w sobie duży potencjał. Gratuluję zarówno Wam jak i opiekunom, którzy poświęcili Wam dużo czasu – podkreśla Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

W konkursie wzięło udział czterdziestu sześciu uczniów z powiatu chodzieskiego, poznańskiego, gnieźnieńskiego, pilskiego, złotowskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego. Najlepsi okazali się Kosma Kasprzak z XXXVIII LO w Poznaniu i Krystian Ożga z ZSE w Złotowie.

- Bardzo rzadko to się zdarza, ale podczas tegorocznego konkursu jeden z uczniów uzyskał stuprocentowy wynik. Kosma z poznańskiego liceum nie popełnił błędu w żadnym zadaniu. Jesteśmy pod wrażeniem - komentuje Danuta Karpińska, nauczyciel doradca matematyki.

W szesnastej edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Cwigon z naszego powiatu, który reprezentował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki