Najlepsi sportowcy w powiecie czarnkowsko - trzcianeckim

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Ciężka i systematyczna praca przyniosła rezultat przede wszystkim w postaci satysfakcji, doskonałej kondycji i wiary we własne możliwości. Udowodnione jest, że uprawianie sportu, bez względu na rodzaj dyscypliny jest korzystne nie tylko dla ciała, ale też dla… umysłu i stanu naszych nerwów. Osoby regularnie uprawiające jakąkolwiek aktywność fizyczną, którą może być nawet zwykły spacer, są bardziej odporne na sytuacje stresowe i lepiej sobie z nimi radzą. Jednak tym razem o stresie nie było mowy, no może trochę tremy, ale tylko tej pozytywnej. Najlepsi sportowcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego zostali dostrzeżeni i nagrodzeni przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Nagrody z okazji 65 - lecia SZS otrzymali też nauczyciele.

REKLAMA

W minionych dwóch latach szkolnych zmagania w ramach kalendarza SZS obfitowały w wiele wydarzeń sportowych, a nasi sportowcy reprezentowali Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki w zawodach na szczeblu Wielkopolski oraz brali udział w rozgrywkach objętych całorocznym współzawodnictwem sportowym. Sukces w rywalizacji całorocznej to wynik ciężkiej pracy i nie ma tu miejsca na przypadek. Trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez sportu. Miliony ludzi na świecie uprawiają go dla zdrowia i kondycji fizycznej oraz, by mieć poczucie wspólnoty i współzawodnictwa z innymi. Nie ulega wątpliwości, że uprawiając sport wyrabiamy w sobie siłę charakteru. Medale i nagrody, które są nieodłączną częścią rywalizacji sportowych stanowią tylko zwieńczenie sukcesu. Nie zmienia to faktu, że to dzięki nim możemy dostrzec i docenić tych, których na co dzień nie zawsze zauważamy. Nagrody dla najlepszych w naszym powiecie sportowców wręczał laureatom licznych konkursów Ryszard Jabłonowski, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego oraz Justyna Sikora, przedstawiciel głównego darczyńcy upominków dla uczniów - firmy Dora Metal Spółka z o.o. w Czarnkowie. 


Najlepsi solo, w duecie i drużynowo 

Nagrodę indywidualną w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI, realizowanej w ramach Igrzysk Dzieci - za zwycięską rywalizację w województwie wielkopolskim otrzymała Agata Flisikowska, ze Szkoły Podstawowej w Rychliku, za zdobycie podwójnego Złotego Medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. 

Zdobyła ona też złoty medal w roku szkolnym 2017/2018 oraz potwierdziła to w roku 2018/2019. 

„Złoto” w klasyfikacji Drużynowej w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rychliku w składzie: Justyna Kroszel, Kamil Flisikowski i Bartosz Strzelecki. 

Duet Artur Lemieszka i Kacper Nowak - uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp., wywalczył Złoty Medal w Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowym Tenisie Stołowym w Igrzyskach Młodzieży. 

A żeńska drużyna w składzie: Weronika Szczęsna, Wiktoria Ilnicka, Dominika Sadowska, Hanna Bałamut, Emilia Wierzbicka i Natalia Tarent ze Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wlkp., zdobyła Złoty Medal w Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. 

Uczeń tej samej szkoły - Adrian Pinter - zdobył w Ramach Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym realizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży indywidualne złote medale w skoku w dal oraz w biegu na 60 metrów, co w konsekwencji dało mu zwycięstwo w wieloboju. 

Reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, Maciej Buśko, Mikołaj Kowalski i Dariusz Kowal w roku szkolnym 2018/2019 zdobyli Srebrny Medal w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Licealiady Województwa Wielkopolskiego. „Srebro” w rywalizacji indywidualnej podczas Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych – w ramach Igrzysk Dzieci zdobył Cyprian Krzyżanowski, reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. O sportowych sukcesach mogą też mówić uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie, którzy podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Województwa Wielkopolskiego realizowanej w ramach Igrzysk Młodzieży zdobyli następujące medale: Mateusz Filoda w skoku w wzwyż w roku szkolnym 2017/2018 brązowy medal, a w roku szkolnym 2018/2019 - srebrny medal, Mateusz Relis – w roku szkolnym 2017/2018 zdobył brązowy medal w skoku w dal, Maksymilian Kwiatkowski w roku szkolnym 2017/2018 – zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. 

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich w Trzciance, Bartosz Andrzejczak i Jakub Rojewski, zdobyło brązowe medale Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej chłopców szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych realizowanych w ramach Licealiady. Wyróżnienie za osiągnięcia sportowe otrzymała również Aleksandra Kasperek, uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach, która w trwającym jeszcze roku szkolnym zdobyła II miejsce w pływaniu, podczas Mistrzostw Wielkopolski Związku Stowarzyszeń Społeczno-Sportowych "Sprawni-Razem". 


Nasze szkoły w pierwszej dwudziestce

Szkoły z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego biorą rokrocznie udział w Wielkopolskich Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży oraz w Licealiadzie. Organizowane one są przez Szkolny Związek Sportowy Wielkopolska, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Tradycją jest, że podczas podsumowania wyróżniane są szkoły, które znalazły się w dwudziestce najlepszych szkół w Wielkopolsce na danym poziomie edukacyjnym. W roku szkolnym 2017/2018 znalazły się w niej dwie szkoły z naszego powiatu. Pierwszą z nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie, która zajęła 10 miejsce w Wielkopolsce w rywalizacji w ramach Igrzysk Dzieci. Na 9 miejscu w tej klasyfikacji znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnkowie. 

W klasyfikacji Powiatowej na najbardziej usportowioną szkołę na szczeblu szkół podstawowych w rywalizacji prowadzonej w ramach Igrzysk Dzieci zwycięzcą została Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie, na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wlkp., a 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance. Laureatami w rywalizacji szkół, rozegranej w ramach Igrzysk Młodzieży, zostali odpowiednio: na 1 miejscu - Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnkowie, na 2 miejscu - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance, i na 3 pozycji - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu. 


Licealiada

W tym konkursie do rywalizacji przystępują tylko szkoły ponadgimnazjalne. Zwycięzcą w powiecie zostało Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Trzciance, tuż przed Edukacją Lubasz, która zdobyła 2 miejsce oraz zdobywcą brązowego medalu - Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. 


Igrzyska Dzieci – drużynowo 

W klasyfikacji powiatowej, na najbardziej usportowioną szkołę, w rywalizacji prowadzonej w ramach Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2018-2019, zwycięską okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Krzyżu Wlkp. Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu. 


Igrzyska Młodzieży- drużynowo 

W tej klasyfikacji w roku szkolnym 2018 – 2019 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Czarnkowie, 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance, a 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu. 


Licealiada 2018-2019 

Tegoroczne zwycięstwo w tej kategorii wywalczyły szkoły im. Ignacego Paderewskiego funkcjonujące w ramach Edukacji Lubasz w Lubaszu, 2 miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, a 3 miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie. 


65 lat SZS 

W 2018 roku, Szkolny Związek Sportowy w Polsce obchodził 65 lecie funkcjonowania. W związku z tym Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego wystąpił z wnioskami do SZS Wielkopolska o przyznanie okolicznościowych medali dla nauczycieli, zaangażowanych w rozwój sportu szkolnego w naszym powiecie. Powiatowy SZS w Czarnkowie funkcjonuje od 18 lat. Przez jego szeregi przewinęło się wielu wybitnych animatorów sportu, ludzi z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Tylko niewielka ich część w dniu dzisiejszym zostanie wyróżniona medalami 65- lecia Szkolnego Związku Sportowego. 

Nauczyciele, którzy otrzymali medale 65 lecia Szkolnego Związku Sportowego to: Pani Anna Frąckowiak, Pani Anna Białys-Fobka, Pani Małgorzata Bednarek, Pan Sławomir Szymczak, Pan Łukasz Spychalski, Pan Wiesław Stułka, Pan Maciej Małecki, Pan Piotr Kłos, Pan Włodzimierz Topola, Pan Piotr Kazirodek, Pan Jakub Kurkiewicz, Pan Marcin Wiśniewski. 

- Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom wspierającym sport dzieci i młodzieży w naszym powiecie. Mamy nadzieję, że Państwa hojność odczuwalna w bieżącym roku będzie miała miejsce w kolejnych latach, za co Państwu już dziś dziękujemy. Bez sponsorów i darczyńców współczesny sport nie mógłby funkcjonować. Dziękuję zwłaszcza firmom: Dora Metal Spółka z o.o. w Czarnkowie, Forum Gospodarczego Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Hydro Extrusion Poland spółka z o.o. w Trzciance, Northstar spółka z o.o. w Trzciance, Plastmet spółka z o.o. w Lubaszu – mówi Ryszard Jabłonowski, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki