Narodowe czytanie Balladyny w Hucie

Narodowe czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Rokrocznie wybiera się lekturę, której fragmenty odczytywane są publicznie. W tym roku do przeczytania została zarekomendowana „Balladyna” autorstwa Juliusza Słowackiego, a w akcję narodowego czytania włączyła się także Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków.

REKLAMA

„Balladyna” to dramat, przedstawiający funkcjonowanie na świecie dobra i zła. Głównymi bohaterkami całego utworu są dwie siostry; Alina - uosobienie dobra i Balladyna – postać zła. W świecie lektury zło w końcu zostaje przezwyciężone dobrem, jednak w międzyczasie dochodzi do wielu tragedii. „Balladyna” to obowiązkowa lektura w szkole średniej, stąd szczególną misją Biblioteki Publicznej Gminy Czarnków jest jej popularyzacja i zachęcenie do samodzielnego czytania. 

Z tej okazji we współpracy ze Szkołą Podstawową w Hucie, Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków zorganizowała własną odsłonę Narodowego Czytania. Wydarzenie odbyło się 8 września 2020 roku w budynku Szkoły Podstawowej w Hucie. Rozpoczęło się ono przywitaniem uczestników przez Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Czarnków Edytę Kleige oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucie Joannę Mudrak. 

W dalszej części dzieci odczytywały przygotowane przez siebie fragmenty wybranych książek, a następnie głos zabrali nauczyciele, którzy odczytali fragmenty „Balladyny”. Swoje fragmenty odczytała również podczas wydarzenia Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Czarnków Edyta Kleige oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hucie Joanna Mudrak. Wszyscy uczestnicy, którzy przeczytali fragmenty lektury, zostali wynagrodzeni skromnym upominkiem oraz certyfikatem udziału w Narodowym Czytaniu.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Urząd Gminy Czarnków Sławomir Matz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki