Narodowe Czytanie w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

Czytanie książek wielu z nas kojarzy się z wygodnym fotelem i ciepłym kocem... A dlaczego by nie poczytać w centrum miasta, tak by przypomnieć niektórym, że oprócz telefonu i komputera istnieje jeszcze tradycyjna książka, a polska literatura, choć dawna, zawiera w sobie ponadczasowe wartości i daje możliwość uruchomienia wyobraźni.

REKLAMA

Dla uczniów trzcianeckich szkół fragmenty nowel polskich czytali przedstawiciele samorządów, lokalni artyści ale i sami uczniowie. Feliks Łaszcz, Krzysztof Jaworski, Adam Bogrycewicz czy Mariusz Gawrych - to tylko niektórzy zaproszeni do głośnego czytania. Wszyscy natomiast mogli wpisać się do pamiątkowej księgi gości, która w sposób tradycyjny, czyli na papierze, uwieczni dzisiejsze niezwykłe wydarzenie. Podczas tegorocznego Narodowego Czytania postawiono na nowele polskie. Był "Dym", "Katarynka", "Sachem"... Lektury choć dawne, przedstawiają ponadczasowe wartości. I choć czasu było zbyt mało, by przeczytać je zgromadzonej młodzieży w całości, istnieje nadzieją, że może ktoś z nich po wysłuchaniu fragmentu sięgnie z ciekawości po całość.

Organizatorem tego przedsięwzięcia były Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance oraz Biblioteka Pedagogiczna w Trzciance, a patronat nad akcją objęła Para Prezydencka.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / L.Wikieł Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki