Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w Gminie Wieleń

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 50)

 

Obchody 103. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku z udziałem Sztandaru szkoły, przy pięknie przystrojonych flagami narodowymi i powstańczymi obiektach, rozpoczęły się na terenie przykościelnym w Rosku, przy odrestaurowanym pomniku nagrobnym Powstańców Wielkopolskich z udziałem: Burmistrza Wielenia Pani Elżbiety Rybarczyk, przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieleniu Pana Mirosława Myszkowskiego, zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieleniu Pana Marka Doczekalskiego, prezesa Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Koła Ziemi Wieleńskiej Pana Mirosława Nawrota, dyrektora Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu Pana Przemysława Grześkowiaka, dyrektora szkoły Pani Wiesławy Norkowskiej-Nawrot, zastępcy dyrektora szkoły Pana Romana Frąckowiaka, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

REKLAMA

Następnie zebrani przeszli za Pocztem Sztandarowym przed szkołę, pod pomnik wdzięczności Powstańcom Wielkopolskim, ufundowany przez społeczność szkolną, pod którym zapalono znicze. Kolejnym miejscem, gdzie delegacje wyraziły hołd Powstańcom Wielkopolskim był obelisk upamiętniający pierwszego poległego Powstańca Wielkopolskiego na odcinku frontu Czarnków -Rosko - Wrzeszczyna. Jednym z ostatnich punktów upamiętnienia czynu powstańczego był pomnik we Wrzeszczynie, przy Oddziale Przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Rosku, gdzie również zapalono znicze.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Wiesława Norkowska- Nawrot Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki