Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Czarnków. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych usiłował uciec policyjnemu patrolowi. Okazało się, że zatrzymany nie miał prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

REKLAMA

Policjanci wydziału ruchu drogowego na terenie jednej z miejscowości w gminie Czarnków postanowili zatrzymać do kontroli kierującego toyotą. Kierowca auta na widok radiowozu najwyraźniej przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając mu tym samym wyraźny znak do zatrzymania. Kierujący pojazdem nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę. W pewnym momencie kilkaset metrów dalej, zatrzymał toyotę. Bynajmniej nie był to koniec ucieczki, bowiem mężczyzna postanowił kontynuować ją pieszo. Mundurowi nie odpuścili i po kilkudziesięciu metrach dogonili, a następnie obezwładnili uciekiniera, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Czarnków.

Zatrzymany mężczyzna przyznał policjantom, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ nie ma prawa jazdy, a na dodatek zażywał narkotyki. Wykonany test wykazał w organizmie kierowcy obecność amfetaminy, w związku z czym pobrano od niego krew do dalszych badań.

Za brak uprawnień do kierowania został ukarany mandatem karnym, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej wkrótce usłyszy zarzut. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem, będąc pod działaniem narkotyków, odpowie on również i za to przestępstwo.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków można trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki