Nie zatrzymali się do policyjnej kontroli

Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 26 lat odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dodatkowo młodszy ze sprawców będzie tłumaczył się przed sądem za posiadanie narkotyków, a jeśli badanie krwi potwierdzi, że kierował autem pod ich wpływem, odpowie on również i za to przestępstwo. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

REKLAMA

Do pierwszego zdarzenia doszło 27 września po godzinie 11:00. Policjanci ruchu drogowego, pełniąc służbę na terenie gminy Wieleń, zauważyli w Nowych Dworach jadącego motocyklistę bez wymaganego kasku ochronnego. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Niestety kierujący jednośladem pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w stronę lasu. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec gminy Wieleń nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu po drodze publicznej i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Do kolejnego zdarzenia doszło 29 września przed godziną 12:00 w Trzciance, gdzie na jednej z ulic policjanci "drogówki” zauważyli kierowcę audi bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca auta na widok radiowozu przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając mu tym samym wyraźny znak do zatrzymania. Kierujący pojazdem nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę pasem zieleni oraz chodnikiem. Mężczyzna zakończył swoją ucieczkę w okolicach Łomnicy, gdzie na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w policyjny radiowóz, a następnie wpadł do rowu. 23-letni mieszkaniec Trzcianki został zatrzymany. W rozmowie z policjantami przyznał, że chciał uniknąć kontroli, ponieważ miał kilka działek marihuany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Jeżeli okaże się, że kierował on samochodem, będąc pod działaniem narkotyków, odpowie on również i za to przestępstwo.

Wkrótce o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki