Nielegalne wysypisko w okolicach Stajkowa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

Dzikie wysypiska śmieci nie tylko odstraszają wyglądem. Przede wszystkim stanowią one poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i zagrożenie dla środowiska naturalnego.

REKLAMA

Niestety wciąż na terenie Gminy Lubasz pojawiają się dzikie wysypiska śmieci. Ostatnie odkryte w okolicach Stajkowa zawierało, ubrania, obuwie, torby, oraz bojler. Spraw została zgłoszona na Policję, która będzie szukała sprawcy.

Urząd Gminy w Lubaszu zwraca się z apelem oraz informacją do wszystkich mieszkańców. Odpady niestandardowe tj. ubrania, meble, sprzęty elektroniczne i inne można oddawać nieodpłatnie w Punkcje Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, które znajduje się na terenie byłego składowiska odpadów w Sławienku. Punkt jest czynny w soboty od 8.00 do 17.00.

Porzucanie śmieci w lasach, przydrożnych rowach, poboczach dróg oraz innych terenach do tego nie przeznaczonych stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, m.in. substancje toksyczne przedostają się do gleby i wody. Nielegalne wysypiska należą również do obszarów o dużym ryzyku wybuchu pożaru, szczególnie jeśli chodzi o szklane butelki w czasie letnich upałów. Wysypiska zmniejszają także tereny życia dzikich zwierząt i roślin.

Apelujemy aby śmieci wyrzucać do przeznaczonych na ten cel koszy, kontenerów lub dostarczać na PSZOK. Wszelkie nielegalne wysypiska będą zgłaszane na policję, a ich ewentualni sprawcy będą karani mandatami.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Urząd Gminy Lubasz | foto: lubasz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki