Nietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć dzieci na wycieczkę

27 września br. policjanci z czarnkowskiej "drogówki" przeprowadzili kontrolę autokaru, którym dzieci miały pojechać na wycieczkę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 59-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości i ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Z kolei autokar nie posiadał ważnych badań technicznych. Teraz sprawa trafi do sądu.

REKLAMA

W miniony poniedziałek około godziny 08:20 policjanci z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy na terenie Trzcianki skontrolowali autokar, który miał zawieźć na wycieczkę grupę dzieci. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie, w związku, z czym 59-latkowi zostało zabrane prawo jazdy. Dodatkowo okazało się, że autokar od sierpnia br. nie posiadał badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

Firma przewozowa, skierowała na miejsce innego kierowcę z którym dzieci pojechały na zaplanowaną wycieczkę.

Przy tej okazji przypominamy rodzicom i wychowawcom o możliwości zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Każdy rodzic/opiekun bądź organizator może poprosić funkcjonariuszy o taką kontrolę przed wyjazdem.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Policja apeluje, aby zgłaszać taką kontrolę przed zorganizowanym wyjazdem z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu. Ponadto na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informacje o polisie OC. 

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki