Nietrzeźwy nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policyjny patrol z Trzcianki prowadził pościg za 25-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca renault miał powód, aby uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Wsiadł za kierownicę pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 sierpnia br. Policjanci patrolując ulice Trzcianki otrzymali informację, że po miejscowości porusza się osobowy Renault, którego kierowca jest nietrzeźwy. Mundurowi udali się w pościg za wskazanym pojazdem. Po kilku minutach zauważyli auto na jednym ze skrzyżowań, którego kierujący na widok policjantów znacznie przyśpieszył. Kierowca uciekając nie zwracał nawet uwagi na to, że popełnia wykroczenie, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym kierującym, narażając ich na niebezpieczeństwo. Mundurowi dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania się, jednak on zignorował ich polecenia, ponownie przyśpieszył i udał się w kierunku Wołowych Lasów. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. 25-letni mieszkaniec Trzcianki odmówił poddania się badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu, więc została mu pobrana krew. 23-letnia pasażerka pojazdu była trzeźwa. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast po otrzymaniu wyników badań, zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki