Noc bibliotek z nutą romantyzmu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 39)

 

Tegoroczna Noc bibliotek przebiegała pod hasłem „RzeczpospoCzyta” i nawiązywała do 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zaprosiła czytelników w romantyczną podróż szlakiem poezji Adama Mickiewicza.

REKLAMA

Wstępem do magicznej, sentymentalnej podróży było wspólne wyplatanie wianków. Ta inicjatywa znakomicie połączyła przedstawicielki różnego pokolenia. Babcie, mamy, córki oraz wnuczki miały okazję wymienić się doświadczeniami i tym samym poznać tę nieco już zapomnianą sztukę. W rezultacie powstało wiele pięknych, niepowtarzalnych wianków, którymi obdarowani zostali goście oraz wykonawcy spotkania literacko-muzycznego „Ciastko z wierszem Mickiewicza”.

Czerwcowe „Ciastko z wierszem Mickiewicza” nawiązywało do romantyzmu oraz polskiego patriotyzmu. Spotkanie rozpoczął Patryk Marek ze Studia Piosenki SP1 piosenką pt. „Soplicowo”, następnie zebranych gości powitał dyrektor BPiCK, Włodzimierz Ignasiński. Wiele emocji wywołały także recytacje w wykonaniu artystów Zespołu Teatralnego Lotka: Aleksandry Ignasińskiej, Zofii Ignasińskiej, Aleksandry Giernalczyk, Natalii Wiśniewskiej, Norberta Panka, Kacpra Malickiego, Mateusza Koniecznego, Krystiana Kanclerza. Nawiązaniem do twórczości Mickiewicza były piosenki m.in. Ireny Santor, Agnieszki Osieckiej, Edyty Geppert w wykonaniu Sebastiana Pawlaczyka, Karoliny Drajewskiej oraz Kamila Januszkiewicza.

Na zakończenie gości zaproszono na pyszny chłodnik litewski oraz jak przystało na „Ciastko z wierszem…” - ciasto drożdżowe.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance dziękuje pani Leokadii Wereszczyńskiej i pani Marzenie Górskiej za pomoc w organizacji imprezy. Pani Wiesławie Żabko oraz młodzieży ze Studia Piosenki SP1, a także aktorom Teatru Poezji Lotka, dziękujemy za udaną i owocną współpracę . Już w lipcu zapraszamy na „Ciastko z wierszem Tuwima”.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / PD | foto: kontakt@ddwlkp.pl / Paulina Górska

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki