Nordic walking z historią w tle

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

W niedzielne popołudnie 23.08.2020 r. Nordic Walking Lubasz zorganizował kolejny rajd z cyklu Nordic walking z historią w tle, w ramach projektu Od aktywności do odporności. Projekt realizowany jest w ramach konkursu grantowego Działaj Lokalnie 2020 i dofinansowany jest ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Czarnkowsko -Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania.

REKLAMA

Tym razem gościliśmy we wsi Dębe przy historycznym wiatraku. Po powitaniu gości nastąpił pokaz i objaśnienie prawidłowej techniki nordic walking, wspólna rozgrzewka ( z zachowaniem stosownego dystansu społecznego), a następnie marsz urokliwą trasą wijącą się pośród pól i lasów Dębego. Na trasie można było wysłuchać bardzo ciekawych opowieści pana Sławomira Łapawy na temat wiatraka, ukształtowania terenu wsi i okolic, a także podziwiać uroki naszej Małej Ojczyzny. 

Na utrudzonych marszem uczestników rajdu czekała kawa i smaczne rogaliki, których sponsorem był Zakład Cukierniczo-Piekarniczy Sendal z Lubasza. Wiadomo, że nie samą kawą człowiek żyje, zatem organizatorzy zadbali także o nieco bardziej kaloryczną strawę w postaci zupy gulaszowej. Siedząc na kocach u podnóża wiatraka, słuchając folkowej muzyki , ciesząc oczy widokami z jednego z najwyższych wzniesień w powiecie można było przenieść się w inny wymiar czasu. Była również okazja do zwiedzenia wnętrza wiatraka, w którym zorganizowano wystawę fotograficzną pt. "Wiatrak wczoraj i dziś" autorstwa S. Łapawy i M. Kamińskiej-Sokół. Piękne fotografie ukazujące młynarską rodzinę państwa Szypów, mieszkańców Dębego z dawnych lat oraz wiatraka "wczoraj i dziś" wzbudzały dużo emocji wśród zwiedzających. I tak zakończył się dzień z historią w tle.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu, sponsorom i partnerom: Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu, Piekarnia Cukiernia Sendal, Gmina Lubasz, Sołectwo Dębe, Adeon Wydawnictwo Tebra.

We wrześniu zapraszamy do Goraju, gdzie będziemy kontynuować nasze działania projektowe.

M.Kamińska-Sokół 

Nordic Walking Lubasz

To może Cię także zainteresować:

Źródło:

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki