Nowa koncepcja V Turnieju Wsi w Gminie Drawsko

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Mimo, że obecna sytuacja epidemii zmieniła naszą rzeczywistość, to jednak staramy się w niej funkcjonować i dostosowywać do wytycznych rządu. Odwołane zostały do końca sierpnia imprezy corocznego kalendarza i dlatego szukaliśmy i szukamy pomysłów, aby chociaż w formie zdalnej zaakcentować pewne elementy wybranych przedsięwzięć.

REKLAMA

W dniu 18 maja, z inicjatywy Wójta Gminy Drawsko Bartosza Niezborały zorganizowano spotkanie z sołtysami, podczas którego włodarz przedstawił nową koncepcję organizacji tegorocznego V Turnieju Wsi pn. „Piękno i tożsamość lokalnych społeczności – 30. lat Samorządu Gminy Drawsko”. Turniej tym razem nie sportowy, ale pokazujący wyjątkowe i piękne miejsca oraz lokalne smaki odnoszące się do tradycji i tożsamości wsi. Jednym z kryteriów oceny jest również utrzymanie czystości i zieleni w danej wsi, co ma głównie pobudzić społeczeństwo do zadbania o swoje posesje i miejsca użyteczności publicznej. Wszystko w myśl idei wielkiego jubileuszu - 30. lat drawskiego samorządu. 

Henryk Kolasiński – podinspektor urzędu przypomniał o corocznym konkursie „Piękna wieś – dziełem jej mieszkańców”, którego termin zgłoszeń upływa 15 lipca, na zasadach zeszłorocznego zgłoszenia. Konkurs, jak dodała Sekretarz – Anna Fręś, będzie dodatkowo poddany pod głosowanie internautów jako „Plebiscyt dla mieszkańców” i otrzyma nagrodę publiczności.

Z uwagi na zmieniającą się sytuację obostrzeń epidemii, postanowiono temat „Dożynek Gminnych” oddalić w czasie.


dr Sylwia Marek 

Kierownik Referatu Organizacyjnego

To może Cię także zainteresować:

Źródło: gminadrawsko.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki