Nowe boisko przy Samochodówce

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 27)

 

Zespół Szkół Technicznych w Trzciance ma swój obiekt sportowy. Nowoczesne boisko wielofunkcyjne i siłownia zewnętrzna zostały oficjalnie oddane do użytku. Znacznie zwiększyła się szansa rozwoju nie tylko młodzieży. Z nowego obiektu mogą również korzystać mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

REKLAMA

- Po wielu latach planów, marzeń i oczekiwań nasza szkoła, która na rynku edukacyjnym istnieje już od 72 lat, doczekała się boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia. Było ono marzeniem, zarówno moim, jak i obecnych nauczycieli wychowana fizycznego, ale również poprzednich dyrektorów i nauczycieli, a także pokoleń uczących się tu uczniów. To boisko jest dowodem na to, że marzenia się spełniają – podkreśla Robert Ziółkowski, dyrektor ZST w Trzciance.

Boisko jest wykonane na odpowiedniej podbudowie i wyposażone w nawierzchnię poliuretanową. Obiekt jest wyposażony w systemy odwadniające, piłko-chwyty, ogrodzenia. Wykonane są również ciągi piesze i oświetlenie. Siłownia zewnętrzna znajduje się tuż obok boiska. Jest ona wyposażona w szereg urządzeń wielofunkcyjnych.

„Sport to najlepsza droga do pokonania granic” - słowa św. Jana Pawła II przyświecały otwarciu nowego obiektu sportowego. Na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance zgromadzona młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia pokazu sportowego w wykonaniu uczniów szkoły. Sportowcy pokazali przybyłym jak funkcjonalne jest nowe boisko. Chłopcy grali w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Ponadto, uczennica trzcianeckiej samochodówki wykonała utwory muzyczne. W wydarzenie włączył się również Młodzieżowy Dom Kultury. Podopieczne Anny Kapery – Borkowskiej rozgrzały publiczność swoim występem. Dla uczczenia wydarzenia starosta Tadeusz Teterus wykonał rzut bo bramki, symbolizujący otwarcie obiektu.

- Sport to przede wszystkim rozwój. Cieszę się, że zarówno nasza młodzież, jak i mieszkańcy powiatu mają kolejne miejsce na mapie powiatu, gdzie mogą rywalizować w grach zespołowych jak również ćwiczyć na różnorodnych urządzeniach – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Podczas oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego oraz siłowni zewnętrznej wręczono akt przekazania obiektu symbolizujący umożliwienie rozwoju potencjału sportowego wielu pokoleń. Korzystając z okazji starosta Tadeusz Teterus, na ręce Marka Barabasza wręczył nagrodę specjalną Henrykowi Stokłosie, za bezinteresowną pomoc i nieograniczone wsparcie finansowe placówki. Absolwent ZST w Trzciance został uznany za Przyjaciela Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Wartość boiska to 637 593,38 zł, w tym ze środków EFRROW 254 520,00 zł. Inwestycja została zrealizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez Czarnkowsko - Trzcianecką Lokalną Grupę Działania.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki