Nowe inwestycje w gminie Krzyż Wlkp.

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

W Gminie Krzyż Wielkopolski rozpoczęto realizację inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie. W realizacji nadal znajduje się jedna z większych inwestycji gminnych na przestrzeni minionych lat, polegająca na budowie sieci kanalizacji sanitarnej z przykanalikami dla wsi Łokacz Wielki oraz w rejonie ulic Portowa - Osiedle Miejskie – Długa w Krzyżu Wielkopolskim.

REKLAMA

Wykonawcą zadania jest Firma SANITAR z Gorzowa Wielkopolskiego. Inwestycja dofinansowywana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach WRPO Oś priorytetowa 4:Środowisko, Działanie 4.3. Gospodarka wodno-ściekowa; Poddziałanie 4.3.1. Gospodarka wodno-ściekowa, w wysokości szacowanej do max. 85% kosztów kwalifikowalnych. Przyznana kwota dotacji na realizację projektu wynosi 3 578 703,16 zł. Planowany całkowity koszt zadania wyniesie około 5, 7 mln zł.

W grudniu 2017 roku w Poznaniu została zawarta umowa pomiędzy Wicemarszałkiem Województwa Wielopolskiego, a Burmistrzem Krzyża Wielkopolskiego, na mocy której gmina zobowiązała się do realizacji zadania pn.: „Rewitalizacja parku im. St. Staszica w Krzyżu WIelkopolskim” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju loklanego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej. Kwota dofinansowania wynosi 255 053,00 zł. Dotychczas wykonano roboty rozbiórkowe i uporządkowano teren parku przy ul. Staszica przewidziany pod inwestycję. Wszczęto także dwukrotnie postępowania przetargowe, w wyniku których nie wyłoniono jednak wykonawcy przedmiotowego zadania. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnego przetargu.

Przy wsparciu finansowym Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego w kwocie 200 000,00 zł, Gmina Krzyż Wielkopolski podejmie się przebudowy drogi dojazdowej wraz z parkingiem do miejscowego cmentarza komunalnego. W toku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę - Rejony Zewiązek Spółek Wodnych w Czarnkowie z/s w Śmieszkowie, który po podpisaniu umowy zrealizuje zadanie w terminie do 31.08.2018 r. za kwotę 347 441,30 zł brutto.

W połowie kwietnia br. rozpoczęło się coroczne wałowanie i profilowanie dróg na terenie Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski. Prace prowadzone są we wszystkich sołectwach gminy adekwatnie do potrzeb każdej z miejscowości. Orientacyjna ilość dróg poddanych wałowaniu i profilowaniu przekroczy 170 000,00 m2. Prace wykonywane są przez Firmę Instalatorstwo Sanitarne Ogrzewanie i Ślusarstwo Daniel Turostowski.

5 maja 2018 r. zawarta została umowa, na mocy której gminie przyznano dotację celową ze środków Województwa Wielkopolskiego na budowę, przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m w obrębie wsi: Huta Szklana, Lubcz Mały, Lubcz Wielki, Łokacz Mały. Prace zostaną wykonane w terminie do 21 listopada 2018 roku. Kwota dofinansowania wynosi 118 500,00 zł.

Wykonano także dokumentację projektową dotycząca rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w rejonie ulic: Wojska Polskiego, Tulipanowa, Storczykowa, Słonecznikowa, Frezjowa, Liliowa i Letnia. Po zabezpieczeniu środków w budżecie, gmina przystąpi do realizacji projektu.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: krzyz.pl | foto: krzyz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki