Nowe obostrzenia i kolejne mandaty

Z dniem 1 kwietnia br. w życie weszły nowe obostrzenia związane z zaleceniami Ministra Zdrowia, odnośnie trwającej w naszym kraju pandemii koronawirusa. Policjanci na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego prowadzą wzmożone kontrole parków, skwerów i miejsc grupowania się osób. Kontroli poddawane są również sklepy i markety, w szczególności pod względem przestrzeganie zapisów dotyczących tzw. "godzin dla seniorów". W trosce o zdrowie mieszkańców, funkcjonariusze bezwzględnie egzekwują obowiązujące przepisy, o czym przekonało się już kilka osób.

REKLAMA

Na ulicach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego można spotkać więcej patroli policyjnych, które kontrolują m.in. parki miejskie, place zabaw oraz miejsca, gdzie zwyczajowo gromadzi się młodzież. Wszystko po to, aby nadzorować realizację nowych obostrzeń. 

Z troską o zdrowie mieszkańców policja sprawdza czy ich przemieszczanie się rzeczywiście związane jest z ważnymi potrzebami życiowymi, czy rzeczywiście jadą czy wracają z zakładu pracy lub wracają z apteki. 

Osoby poddane kwarantannie policja kontroluje w wybranych przez nich porach, bez zapowiedzi nie tyle już codziennie każdą osobę, co wyrywkowo, ale nawet kilka razy dziennie te same rodziny. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. 

Mundurowi kontrolują również markety i sklepy pod kątem przestrzegania godzin wyznaczonych wyłącznie dla osób powyżej 65 lat. 

W dalszym ciągu ulicami miast i gmin poruszają się oznakowane radiowozy wyposażone w urządzenia nagłaśniające, za pomocą których funkcjonariusze przekazują komunikaty dotyczące zakazów i nakazów związanych z walką z koronawirusem, zachęcając do pozostania w domach. 

Obecnie zbyt wielu mieszkańców naszego powiatu zadaje sobie pytania: ,,co może robić w czasie epidemii". Właściwe jest natomiast pytanie: ,,czy muszę to robić". Należy kilka razy się zastanowić przed wyjściem z domu, czy aby na pewno muszę opuścić miejsce zamieszkania. Pamiętajmy, że każdy nasz spacer czy wyjście do sklepu może być śmiertelnym zagrożeniem. 

Oczywiście, rozumiemy potrzebę wyjścia z domu, zwłaszcza z małymi dziećmi, na krótko w pobliżu miejsca zamieszkania. To jest element potrzeby życiowej, ale prosimy o odpowiedzialne spacery, by nie służyły do spotkań i grupowania się. 

Celem wprowadzonych restrykcji jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich. To może uratować życie i zdrowie naszych mieszkańców. Osoby, które będą natomiast narażały życie i zdrowie swoje, ale także innych, będą ponosiły konsekwencje swoich czynów, o czym przekonało się już kilka z nich. 

W środę, 1 kwietnia br. około godziny 15:00 w Trzciance w rejonie bloku na ulicy Kościuszki, policjanci interweniowali wobec czterech osób, które spotkały się towarzysko. Policjanci poinformowali je o aktualnie obowiązujących przepisach. Jednak osoby te bardzo lekceważąco podeszły do tych informacji i zaleceń. Trzy osoby zakończyły spotkanie mandatami karnymi, natomiast wobec jednej zostanie sporządzony wniosek do sądu. 

Z kolei wczoraj w Trzciance na ulicy Sikorskiego, policjanci czarnkowskiej ,,drogówki" zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. W samochodzie tym znajdował się kierowca i trzech pasażerów. Wszyscy z powiatu szamotulskiego. Osoby te oświadczyły mundurowym, że udały się na przejażdżkę do Trzcianki bez wyznaczonego celu. Ich stosunek do zaleceń funkcjonariuszy był lekceważący. Do domu wrócili z mandatami.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra / fot. policja.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki