Nowe rozdanie w Radwanie Lubasz

W piłkę na lubaskim boisku kopie od zawsze. Pamięta smak zwycięstwa i grę w IV lidze, ale również gorycz porażki i spadek do A klasy. Nowy trener Radwana Lubasz – Tomasz Błażyński podjął się misji odmłodzenia zespołu, a mając na uwadze to, że wcześniej trenował juniorów młodszych lepszego wyboru chyba być nie mogło.

REKLAMA

Radwan w poprzednim sezonie długo i dzielnie walczył o utrzymanie w klasie Okręgowej finalnie osiągając założony efekt skończył rozgrywki na 12 miejscu zdobywając 24 punkty. Był to pożegnalny sezon grającego trenera Kałużyńskiego, który postanowił spróbować swoich sił w innym zespole. 

Wiadomym było wówczas, że pałeczkę po nim przejmie któryś z trenerów pracujących w klubie, a ostatecznie Zarząd postawił na Tomasza Błażyńskiego, którego celem od początku pracy było wprowadzenie do zespołu jak największej liczby młodych zawodników, zachowując jednak odpowiedni balans pomiędzy młodzieżą, a starymi wygami powiatowych boisk. 

- Chcę postawić na młodych zawodników z którymi pracowałem ostatnie kilka sezonów. Jeśli nie teraz to kiedy? Każda drużyna musi przejść okres przebudowy i w Lubaszu właśnie to się dzieje. Zrobię wszystko by ta przebudowa była jak najmniej bolesna – mówi nowy trener Radwana. 

Na pewno świetną informacją dla kibiców było pojawienie się od początku okresu przygotowawczego dwóch byłych zawodników, którzy swoją przygodę kończyli wraz z grupami młodzieżowymi teraz jednak za namową trenera Błażyńskiego postanowili wrócić i z całą pewnością wzmocnią zespół w nadchodzącym sezonie.

Zarówno Szymek (przyp. red. Szymon Stróżyna) jak również Artur (przyp. red. Artur Fąferek) wzmocnią nasz zespół. Artur z całą pewnością powalczy o miejsce między słupkami z Tomkiem Helakiem. Liczę, że ta rywalizacja w obu wykrzesze jeszcze więcej chęci do gry, bo takiego zawodnika w zespole brakowało – równorzędnego bramkarza. Szymon ma świetnie ułożoną lewą nogę, do tego jest dobrze zbudowany, potrafi się zastawić, dobrze obsłużyć kolegów dokładnym podaniem – mówi w superlatywach trener o nowych zawodnikach – Muszę wspomnieć też, że chęć na powrót mają Krystian Brożys oraz Olek Mróz co daje mi kolejne możliwości w zestawieniu zespołu ale na nich musimy trochę poczekać. Liczę również na młodych zawodników, którzy weszli do drużyny seniorów: Mateuszów Klause i Chojnackiego, Kubę Mulę i Eryka Kaźmierczaka. Każdy z nich trenuje od dzieciństwa w Radwanie i każdy z nich ma dziesiątki rozegranych meczów w różnych kategoriach wiekowych. Już gry kontrolne pokazały, że będę mógł na nich postawić w nadchodzącym sezonie. Oczywiście najbardziej liczę na zawodików którzy w zespole są od dłuższego czasu, bo wiadomo, że to oni będą stanowić jego szkielet.  – dodaje.

Trener Błażyński zamierza również kontynuować grę w systemie 1-4-4-2 lub 1-4-2-3-1. Klasyczny już jeśli chodzi o polskie boiska system z ustawieniem czterech obrońców w linii – Chcę grać ofensywnie. Takim systemem gram od początku swojej przygody z piłką jako trener. Oczywiście podlegało to modyfikacjom, ale generalnie taki jest mój plan. Widzę też potencjał zawodników wpasowujący się w moją koncepcję. Mam nadzieję, że to wypali. – kończy „Błażyna”.

 

Gry kontrolne Radwana w okresie przygotowawczym

Victoria Miały – Radwan Lubasz 6-8 (J.Brożys x5, Ł.Ozorkiewicz, Sz.Stróżyna, T.Błażyński)

MKS LZS "Orzeł" Gulcz – Radwan Lubasz 5-5 (G.Dymek x2, Sz.Stróżyna x2, M.Budaj (k))

Radwan Lubasz – Huragan Młynkowo 3-6 (M.Budaj x2, M.Jahns)

Radwan Lubasz – Noteć II Czarnków 7-1 (J.Brożys x4, P.Oelke x2, M.Budaj)

 

Przybyli: Szymon Stróżyna, Artur Fąferek, Krystian Brożys, Aleksander Mróz (wznowili treningi), Mateusz Klause, Mateusz Chojnacki, Eryk Kaźmierczak, Jakub Mula (drużyna młodzieżowa), 

Odeszli: Dorian Jarosz (Wenus Jędrzejewo), Michał Budaj, Dawid Kwaschnik (Błękitni Wronki)

 

Już w najbliższą niedzielę Radwan rozpocznie sezon na swoim boisku, gdzie podejmie o 15:00 beniaminka – drużynę Zjednoczeni Kaczory. 

 
Źródło: pct24.pl | radwanlubasz.futbolowo.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki