Nowe tablice interaktywne w szkołach

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 6)

 

W poniedziałek, 11 września br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego Trzcianki, burmistrz Krzysztof Czarnecki wspólnie z zastępcą Grażyną Zozulą przekazali dyrektorom gminnych szkół podstawowych 9 tablic interaktywnych.

REKLAMA

Szkoły w gminie Trzcianka chętnie stawiają na cyfryzację i kreatywne podejście do nauki. Z całą pewnością pomocne w tym okażą się tablice interaktywne.

Po dwa zestawy tablic interaktywnych trafią do Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Trzciance. Do gminnych szkół na wsiach dyrektorzy otrzymali po jednej sztuce. W tablicach tkwi spory potencjał edukacyjny, ale potrzeba czasu, aby uczynić z nich narzędzie skutecznej edukacji. Nie są one jednak nowinką techniczną w trzcianeckich szkołach, nauczyciele posiadają już odpowiednie doświadczenie w pracy na tablicach interaktywnych. Dyrektorzy odbierali nowe egzemplarze w przekonaniu, że wykorzystają je właściwie i z pożytkiem dla rozwoju uczniów.

Dzięki zbiorczej transakcji udało się gminie wynegocjować niższą cenę za tablice interaktywne i tym samym zakupiono jedną sztukę więcej niż wcześniej przewidywano. Kwota wydana na inwestycje to ok. 41 tys. zł.

Przekazane zostały także, przez władze samorządowe, środki na zakup dywanów do sali przedszkolnych. Zakup ten był konieczny, szczególnie do nowo wyremontowanych pomieszczeń, i z cała pewnością podniesie komfort zabawy przedszkolaków.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl / Leszek Malicki | foto: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki