Nowy pojazd ratowniczy-gaśniczy w OSP Biała

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 14)

 

W dniu 10 października br. o godz. 17.00 na terenie jednostki OSP Biała odbyło się uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA-Rt 3/16, który zastąpił wysłużony średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 2,5/16, rok produkcji 1994, marki Star 200.

REKLAMA

Pojazd o wartości blisko 800 tys. zł zakupiono ze środków finansowych pochodzących z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz z Gminy Trzcianka.W uroczystości brali udział: Posłowie na Sejm RP Krzysztof Czarnecki i Marcin Porzucek, Zastępcy Burmistrza Trzcianki Dominika Wiśniewska i Witold Putyrski, Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie bryg. Maciej Kubacki, Proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. Wszystkich Świętych w Białej ks. Eugeniusz Gnibba, dh Edward Wieczorek-Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, strażacy i członkowie MDP jednostki OSP Biała na czele z Prezesem Ryszardem Wilantem, Dowódcy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Czarnkowie i Trzciance mł.bryg. Łukasz Perz i asp.sztab. Damian Majewski, kierownik sekcji Kwatermistrzowsko-Technicznej KP PSP w Czarnkowie mł.bryg. Waldemar Dymek oraz mieszkańcy wsi Biała. 

Nowy pojazd karosowany przez firmę „Bocar” na podwoziu Volvo FL 4x4 został wyposażony w nowoczesną zabudowę metalowo-kompozytową, zespoloną sześcioosobową kabiną załogi w układzie miejsc 1+1+4, zbiornik wodny o pojemności 3000 litrów i zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów, autopompę dwuzakresowa typ A16/8-4/40, szybkie natarcie o długości 60 metrów zwijane elektrycznie i ręcznie z prądownicą wysokociśnieniową, działko wodno-pianowe typ DWP 8/16, zraszacze przednie i boczne, maszt oświetleniowy z najaśnicami LED, sprzęt łączności radiowej, wyciągarkę elektryczną o uciągu 8 ton, silnik pojazdu o mocy 285 KM, napęd 4x4 z blokadą mechanizmów różnicowych, sześcioosobową kabinę załogi oraz wyposażenie niezbędne do realizacji zadań przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.Nowo zakupiony pojazd bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości miasta i gminy Trzcianka oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w zakresie likwidacji pożarów oraz miejscowych zagrożeń.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Tekst: mł.bryg. Waldemar Dymek Zdjęcia: ogn. Łukasz Ibsz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki