O bezpieczeństwie w Internecie

Wykorzystywanie Internetu do wszystkiego co tylko możliwe niesie ze sobą wiele korzyści, ale i również zagrożeń. O tym, co złego może spotkać młodych ludzi „surfujących” w sieci wyjaśniała policjantka z czarnkowskiej komendy na spotkaniu z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Gębicach.

REKLAMA

9 lutego br., obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji asp. szt. Izabela Kolasa zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się, zarówno stacjonarnie, jak i on-line z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, aby propagować bezpieczny dostęp do zasobów internetowych i promować pozytywne wykorzystanie sieci. 

Funkcjonariuszka tłumaczyła, że udostępnianie zdjęć, adresów oraz innych danych mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich po to, żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość. Uświadamiała dzieci, że nigdy nie wiemy, kto jest po drugiej stronie komputera i że nigdy nie powinno się umawiać z osobami obcymi poznanymi w Internecie, jak również nie mówić wszystkiego o sobie i swojej rodzinie. Policjantka przestrzegała przed filmami i grami zawierającymi nieodpowiednie treści, a także poruszyła temat agresji w sieci. Kilka słów poświęciła odpowiedzialności karnej za cyberprzemoc oraz uzależnieniu od Internetu. 

Podczas ciekawej dyskusji funkcjonariuszka przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na sankach i łyżwach. Nie zabrakło apelu o wzajemny szacunek, zwracaniu uwagi na innych uczestników saneczkowych szaleństw oraz zachowaniu zdrowego rozsądku podczas zimowych „wojen” na śnieżki. Policjantka ostrzegała dzieci przed korzystaniem z dzikich lodowisk oraz zaprosiła je do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "Śnieżny dekalog.”


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki