Obchody 11 Listopada w Gminie Połajewo

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 43)

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Połajewo uświetniły dwa koncerty w wykonaniu poznańskich artystów – Marii Jaskulskiej – Chrenowicz (sopran) wraz z Krzysztofem Leśniewiczem (organy).

REKLAMA

Obchody rozpoczęły się koncertem w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnówku. Po raz drugi mogliśmy usłyszeć artystów po mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Połajewie. We mszy św. udział wziął także Chór im. Św. Cecylii w Połajewie. Po koncercie w Połajewie odbył się tradycyjny przemarsz z towarzyszeniem Orkiestry Dętej pod Pomnik – Krzyż, gdzie Wójt Gminy Połajewo wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz złożono kwiaty. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście, m.in. Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Przewodnicząca Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej SWW – Mirosława Rutkowska – Krupka wraz z mężem, Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego – Sławomir Kryger, Radny Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego – Janusz Rajek, Sekretarz Gminy Połajewo – Kamila Stochaj, Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy, gminni Radni i Sołtysi, Naczelnicy i Prezesi OSP wraz z Komendantem Gminnym Adamem Kisała oraz poczty sztandarowe szkół gminnych. Zaproszenie przyjęli także organmistrzowie – Marek i Władysław Cepka, którzy w ubiegłych latach dokonali renowacji organów w kościołach w Tarnówku i Połajewie.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: polajewo.pl / Izabela Pochyluk / Damian Kalupa

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki