Obrady Rady Gminy Drawsko

XVI zwyczajną sesję Rady Gminy Drawsko w dniu 24 stycznia 2020 r. radni rozpoczęli minutą ciszy, czcząc pamięć byłej radnej ś.p. Justyny Helwich.

REKLAMA

Wójt w przedstawionej informacji o pracy w przerwie między sesjami poinformował o odbytych spotkaniach i wydarzeniach: 

  • 14 stycznia – noworoczne spotkanie z sołtysami, w którym uczestniczyli: Krzysztof Paszyk – poseł na Sejm RP, Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Jarosław Maciejewski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Wielkopolski. Poruszano tematy dot. pozyskania środków zewnętrznych m.in. z programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi, budżetu Województwa Wielkopolskiego oraz omówiono priorytety w zakresie naprawy dróg na terenie gminy. 
  • 16 stycznia – spotkanie noworoczne u Wojewody Wielkopolskiego; 
  • 17 stycznia – powiatowo – gminne obchody Powstania Wielkopolskiego w Lubaszu; 
  • 17 stycznia – spotkanie noworoczne z Burmistrz Wielenia; 
  • 18 stycznia – 100 rocznica wkroczenia wojsk polskich na Ziemię Wieleńską (ówczesną Gminę Drawsko). Wydarzenia uczczono w szkołach na terenie gminy, włączeniem syren alarmowych przez jednostki OSP oraz w kościele w Drawsku i przy Pomniku Wdzięczności. 
  • 19 stycznia – koncert noworoczny uczniów SP w Drawsku; 
  • 20 stycznia – rozpoczęły się zebrania wiejskie na terenie gminy; wiodącymi tematami jest sytuacja finansowa gminy oraz gospodarka odpadami; 
  • 20 stycznia w Pilskim Regionie Gospodarki Odpadami Komunalnymi przegłosowano stawki za odpady na 2020; ustalono 29 zł za odpady segregowane i 58 zł za odpady niesegregowane; 
  • 23 stycznia – spotkanie z rolnikami zorganizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w zakresie azotowania, ASF i grypy ptasiej; 
  • 24 stycznia – spotkanie Rady Budowy dot. remontu ulicy Pułkownika Szacherskiego w Drawsku. 


Dla skuteczniejszego pozyskiwania środków zewnętrznych, m.in. z programu Wielkopolska Odnowa Wsi i innych, podjęto uchwały w sprawie przyjęcia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Piłka, Marylin, Pęckowo. Jednogłośnie przegłosowano zmiany w budżecie, WPF na lata 2020-2033, zmiany statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku oraz wysokość stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dla dróg gminnych. 

Informacje z prac Rady Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego przedstawili radni rady powiatu Zbigniew Piątek i Krystian Kawczyński.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: gminadrawsko.pl / dr Sylwia Marek Kierownik Referatu Organizacyjnego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki