Ocalić tradycję

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

Trudno policzyć, która to już doroczna edycja zimowej spartakiady sportowej odbyła się w Lubaszu. Historia organizacji gminnych spartakiad sportowych sięga chyba starych dobrych czasów świetności Ludowych Zespołów Sportowych, a więc lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych uprzedniego wieku.

REKLAMA

Tradycja takich rozgrywek podtrzymywana jest przez działaczy LZS , ale nie byłoby spartakiad, gdyby nie upór obecnego oraz poprzednich Wójtów Gminy Lubasz, no i zaangażowanie Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu – głównego realizatora imprez. 

W tegorocznej spartakiadzie udział wzięło 10 wsi sołeckich Gminy Lubasz: Antoniewo, Bzowo-Goraj, Dębe, Krucz, Kruteczek, Lubasz, Miłkowo, Nowina, Sławno i Stajkowo. Brawo dla tych, którym jeszcze się chce podjąć sportową pałeczkę tej swoistej sztafety zmierzającej do mety, której stawką jest ocalenie pięknej tradycji zmagań sportowych. Zimowe zawody co roku skupiają na starcie zawodników w dyscyplinach niestety stopniowo zanikających, może za wyjątkiem tenisa stołowego, który dzięki ligowym (klubowym) rozgrywkom trzyma się dobrze. Kryzys popularności dotyka szczególnie szachy, warcaby, ale także mało jest chętnych do takich konkurencji jak strzelanie z wiatrówki, rzut lotką, podnoszenie ciężarka, czy sztafety sportowe. 

O tym, jak trudno jest „zdobyć” zawodników do poszczególnych konkurencji, najlepiej wiedzą sołtysi wsi sołeckich, którzy co roku dwoją się i troją, aby skompletować drużynę. No i udało się… dziesięć wsi sołeckich walczyło o puchary i nagrody rzeczowe sfinansowane przez lubaski samorząd. Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Ppłk Z. Orłowskiego w Lubaszu. 

Po zaciętych bojach najlepszą okazała się reprezentacja wsi Dębe! Drugie miejsce wywalczyła wieś Antoniewo, a trzecie Sławno. Kolejne miejsca: IV – Stajkowo, V – Kruteczek, VI – Miłkowo, VII – Krucz, VIII – Lubasz, IX – Nowina, X – Bzowo-Goraj. 

Ceremonii wręczenia pucharów i nagród dokonali Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda oraz Przewodnicząca Rady Gminy w Lubaszu Żaneta Andrzejewska, którzy mają nadzieję, że w roku przyszłym w rywalizacji sportowej weźmie udział jeszcze więcej wsi sołeckich. 

Za to, że spartakiada przebiegła bardzo sprawnie podziękowania należą się sędziom poszczególnych konkurencji, pracownikom GOK oraz nauczycielom wychowania fizycznego i pracownikom Szkoły Podstawowej w Lubaszu.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: GOK/S. Magdziarz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki