Odblaski dla najmłodszych

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 8)

 

Czas rozpoczęcia nowego roku szkolnego jest dobrym momentem na przypomnienie najmłodszym najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Właśnie z tej okazji policjantka z trzcianeckiego komisariatu, na co dzień zajmująca się profilaktyką wśród dzieci odwiedziła przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Podczas spotkań mł. asp. Estera Bartol rozdawała odblaskowe zawieszki na tornistry.

REKLAMA

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, mł. asp. Estera Bartol z Komisariatu Policji w Trzciance rozpoczęła akcję pod nazwą "Odblaski dla najmłodszych" w ramach programu edukacyjnego "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". Do tej pory odwiedziła uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, Szkoły Podstawowej w Łomnicy, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance oraz przedszkolaków ze Stobna.

Policjantka podczas spotkań dużą uwagę poświęciła bezpieczeństwu na drodze oraz kontaktach z obcymi osobami. Dzieci zostały poinformowane o tym, jak prawidłowo powinny przechodzić przez jezdnię, także na sygnalizacji świetlnej oraz jak mają zachować się w sytuacji, kiedy zaczepi ich ktoś obcy. Funkcjonariuszka wspomniała także o tym, jak prawidłowo należy jeździć w samochodzie. Przypomniała dzieciom o pasach oraz fotelikach, w których mogą czuć się bezpiecznie. Chętnych do udzielania odpowiedzi na pytania zadawane przez policjantkę nie brakowało.

W trakcie spotkań dzieci miały okazję obejrzeć film dotyczący bezpiecznych zachowań. Otrzymały również odblaski, które pod okiem funkcjonariuszki z ogromnym entuzjazmem mocowały do swoich plecaków.

Pogadanki zakończyły się pamiątkowymi zdjęciami.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / Karolina Górzna-Kustra/zdjęcia Szkoła Podstawowa w Łomnicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki