Odpady z rolnictwa zostały zebrane

Folia to jeden z najczęstszych odpadów, pochodzących z rolnictwa! Wykorzystywana jest między innymi przy owijaniu kiszonki, balotów ze słomą i sianem oraz opakowania do nawozów roślinnych.

REKLAMA

Rolnicy bardzo często mają kłopot z pozbyciem się tego typu odpadów, przez co zalegają one miesiącami na hałdach w gospodarstwach rolnych i z pewnością nie pozostają obojętne dla środowiska. Mając to na uwadze, w dniach 12 i 13 stycznia 2021 roku, zorganizowano odpłatną zbiórkę odpadów z działalności rolniczej.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się pracownicy Urzędu Gminy Czarnków mimo, że zbiórka tego typu rzeczy jest zadaniem dodatkowym i nie należy do zadań własnych gminy. Zorganizowano ją jednak w trosce o środowisko, a przy tym również w trosce o spokój rolników, którzy dotychczas zmuszeni byli do samodzielnego rozwiązywania problemu. 

Mimo złych warunków pogodowych, zbiórka przebiegła sprawnie.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Urząd Gminy Czarnków Sławomir Matz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki