Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Czarnkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 15)

 

„Pomalujmy świat kolorami tęczy

Niech, na co dzień będzie jeszcze piękniejszy

Każdy uśmiech dziecka kolorów mu doda

Kolorami tęczy jest przyjaźń i zgoda…”

(„Teczowe kolory” A. Dziechciarczyk)

REKLAMA

To właśnie tęcza była tematem przewodnim w Przedszkolu Miejskim nr 2, im. Jana Brzechwy w Czarnkowie, które 20 IX 2021 roku obchodziło Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Tęcza to kolory, uśmiech, zabawa i rozwijanie wyobraźni – co możemy znaleźć na jej końcu? Tęcza to zjawisko, które w każdym wzbudza radość i oczekiwanie na coś dobrego. Przyglądamy się, robimy zdjęcia, zastanawiamy się, gdzie się kończy, a gdzie zaczyna, ten piękny podniebny most. Dzieci lubią tęczę. Niejeden pewnie marzy by wejść na nią i pospacerować, jak po kolorowym chodniku, albo przejechać się na rowerze. Tęcza to coś niezwykłego! Z tych właśnie powodów tęczowe barwy towarzyszyły dzieciom w przedszkolu przez cały dzień.

Już przy wejściu do budynku wszystkich witały dźwięki latynoskiej muzyki, balony i tęczowe bańki mydlane. Krótko po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolne przystąpiły do zabaw. Śmiechom i dobremu humorowi nie było końca. Każda grupa z zapałem wykonała swa tęczę, która stała się centralnym punktem w sali. Twórcze działania dzieci przeplatały się z tańcami i śpiewem piosenek z repertuaru przedszkolnego. Tego dnia również pasowane zostały dzieci, które dołączyły do naszej wesołej rodziny przedszkolaków. Nie zabrakło barwnego korowodu, który przemierzając uliczki Osiedla Parkowego, przy głośnym brzmieniu instrumentów, poinformował mieszkańców o tym wyjątkowym święcie.

Po powrocie na plac zabaw czekał już na dzieci Pyrek - Policjant, którego przedszkolaki szybko włączyły do wspólnego tańca. Starsze grupy mogły z bliska przyjrzeć się również od środka policyjnemu radiowozowi. Szczęśliwe i roześmiane przedszkolaki wróciły do przedszkola, gdzie czekała na nie pyszna kawiarenka, a w niej ulubione lody- „domowe” - bo wykonane przez nasze panie kucharki. Gdy wydawało się, że to już koniec dzisiejszych atrakcji, z życzeniami i torbami pełnymi prezentów, odwiedzili nas goście - Burmistrz Czarnkowa Andrzej Tadla i Zastępca Burmistrza Krzysztof Madaj.

„Ale dziś mieliśmy fajny dzień!” – słychać było głosy dzieci. Tak to był miły i bardzo radosny dzień dla wszystkich przedszkolaków, nie tylko naszych, ale i tych w całej Polsce. Wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych, tęczowych dni!

Jolanta Szymkowiak – Polcyn

Ewa Grygiel

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Przedszkole Miejskie nr 2 im. Jana Brzechwy w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki