Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Kobiet "Siatka na obcasach"

10 marca 2017r. po raz siódmy odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Kobiet pod patronatem Posłanki na Sejm RP Pani Marii Małgorzaty Janyska. Ta sportowa impreza już na stałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych z okazji Dnia Kobiet przez Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu.

REKLAMA

Turniej podzielony był na dwie części. Pierwsza część rozpoczęła się o godz.9.30 i obejmowała mecze pomiędzy uczennicami następujących szkół: gimnazjum Czarnków, LO Czarnków, Edukacja Lubasz, gimnazjum Jędrzejewo oraz gimnazjum Lubasz. Turniej otworzyła dyrektor gimnazjum pani Monika Oleszczak. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, Renata Wujec- przedstawicielka Biura Poselskiego oraz dyrektor GOK W Lubaszu Szymon Szwed. W krótkiej części artystycznej mogliśmy podziwiać wokal Agaty Ławińskiej -uczennicy klasy III a i Sebastiana Pawlaczyka- naszego absolwenta. Ciekawie zaprezentowały się dziewczęta z naszego gimnazjum w pokazie aerobiku grupowego. Na trybunach znalazło się wielu kibiców. Wśród nich liczną i wyróżniającą się grupę stanowili uczniowie LO Czarnków z dyrektorem S. Żarczyńskim na czele. Po zaciętej rywalizacji o punkty wyniki były następujące:

 

I m - Gimnazjum Czarnków

II m - LO Czarnków

III m - Edukacja Lubasz

IV m - Gimnazjum Lubasz

V m - Gimnazjum Jędrzejewo

 

Wśród zawodniczek wyróżniono

"Najlepiej zagrywającą turnieju" została nią Julia Golon z gimnazjum w Jędrzejewie,

"Najlepiej atakującą turnieju" - Agata Przybył z gimnazjum w Lubaszu

"Najlepszą zawodniczkę turnieju" - Sabina Ryżek z LO Czarnków.

 

Druga część turnieju rozpoczęła się o godz.16.30. Tutaj mecze rozgrywały między sobą drużyny kobiet: "Absolwentki", ,"Atomówki", ,"Młode duchem" i "Czarne pantery". Panie prezentowały wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Zawodniczkom dopingowali członkowie rodzin zgromadzeni na trybunach. Po zaciętej walce wyniki wyglądały następująco:

 

I m - Czarne pantery

II m - Atomówki

III m - Absolwentki

IV m - Młode duchem

 

W przygotowaniu turnieju wsparli nas finansowo i rzeczowo sponsorzy: Maria Małgorzata Janyska - posłanka na Sejm RP, Marcin Filoda -Wójt Gminy Lubasz, Jan Pertek - dyrektor MCK Czarnków, Marcin Błędzki - Ośrodek szkoleniowo-rekreacyjny ,,Portus" w Lubaszu, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy M. Sendal w Lubaszu, Szymon Szwed - dyrektor GOK Lubasz, Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak oraz pan Waldemar Kaźmierczak i pan Krzysztof Orłowski. Mecze sędziowali uczniowie gimnazjum, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: gok-lubasz.pl / Zespół WF | foto: gok-lubasz.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki