Pięć lat Bambinis

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Pięć lat minęło jak jeden dzień. W minioną sobotę odbył się uroczysty bal z okazji urodzin Akademii Piłkarskiej "Bambinis". W restauracji Złota Kaczka w Trzciance, uczestnicy bawili się do białego rana. Starosta Tadeusz Teterus otrzymał wyjątkową statuetkę i podziękowania za współpracę na rzecz akademii.

REKLAMA

Zabawa i dużo radości, wszechstronny rozwój motoryczny, zapobieganie wadom postawy i niektórym zaburzeniom występującym w dzieciństwie, redukowanie czynników ryzyka przedwczesnego rozwoju chorób przewlekłych, to tylko niektóre z złożeń misji Akademii Piłkarskiej "Bambinis". Od pięciu lat wykwalifikowani trenerzy (posiadający klasę UEFA), pracują z dziećmi i młodzieżą podczas zajęć na obiektach trzcianeckich szkół i Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Mamy na koncie trochę sukcesów, zwłaszcza jeśli chodzi o starsze roczniki, ale trzeba pamiętać, że na etapie szkolenia młodych zawodników najważniejsza jest cierpliwość. Pewnie niejeden mecz przyjdzie nam jeszcze przegrać, ale na pewno chcemy się rozwijać i cierpliwie pracować na kolejne sukcesy – mówił Wiesław Natkaniec, dyrektor sportowy akademii.

Podsumowanie pięciu lat działalności miało miejsce w lipcu tego roku, nie zabrakło wtedy pamiątkowych medali (dla wszystkich trenerów), życzeń i podziękowań. Te ostatnie otrzymali przede wszystkim rodzice, trenerzy, a także wszyscy, którzy przez te lata współpracowali z akademią, w tym przede wszystkim sponsorzy. Wśród uhonorowanych znaleźli się także samorządowcy, starosta Tadeusz Teterus i burmistrz Trzcianki.

- Pamiętam pierwszy trening w 2012 roku, i słowa wypowiedziane wtedy przez pana Wiesława Natkańca. „Fundamentem Akademii „Bambinis” są rodzice, my jako zarząd i trenerzy jesteśmy tylko narzędziem do realizacji celu, jakim jest rozwój zawodnika, nie tylko od strony fizycznej, ale również od strony mentalnej, psychicznej, wychowawczej. Każdy rodzić chce da swojego dziecka jak najlepiej, my też tego chcemy, dlatego wszyscy razem musimy sobie pomóc”. Mam je do dziś w pamięci, a także zapisane, w szufladzie. Przypominają mi o tym, jak ważna jest współpraca, w różnych dziedzinach, i na wielu płaszczyznach. Cieszę się, że spotkałem na swojej drodze takich ludzi – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

W minioną sobotę przyszedł czas na kolejne święto z okazji pięciolecia akademii. W uroczystym balu z okazji jubileuszu wzięli udział trenerzy, rodzice i przyjaciele Akademii Piłkarskiej „Bambinis”.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki