Pielgrzymka Edukacji Lubasz do Sanktuarium w Lubaszu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

Co roku Sanktuarium w Lubaszu, odwiedzają tysiące czcicieli Matki Bożej, często z całymi rodzinami. Wiele małżeństw przybywa tu, by prosić o dar potomstwa, dlatego Matka Boża z cudownego obrazu zwana jest też Królową Rodzin.

REKLAMA

Ruch pielgrzymkowy związany jest z Odpustem ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który przypada w Kościele Powszechnym na dzień 8 września.

Okoliczne dekanaty mają wówczas swoją mszę św. przed Cudownym Wizerunkiem. Pielgrzymki, przybywając często pieszo, podtrzymują w ten sposób tradycję odwiedzania tego Sanktuarium.

Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny trwa kilka dni. Każdego dnia w uroczystościach biorą udział pielgrzymi przybywający z pielgrzymkami autokarowymi i pieszymi wraz ze swoimi księżmi z dekanatów: czarnkowskiego, wieleńskiego, chodzieskiego, obornickiego, szamotulskiego, wronieckiego.

W czwartek 7 września 2017r., pod opieką nauczycieli i katechetów, w pełnej gali, uczniowie wyruszyli w coroczną „krótkodystansową” pielgrzymkę do Sanktuarium w Lubaszu, by brać udział w uroczystościach Odpustowych ku czci Matki Boskiej Lubaskiej Królowej Rodzin.

O godzinie 11:30 odbyła się msza św. pod przewodnictwem ks. Marka Jańskiego – proboszcza z Boruszyna, w której udział wzięła młodzież szkół powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego, rozpoczynając uroczyście nowy rok szkolny i katechetyczny.

Jako symbol zbliżającego się 25 – lecia Szkół im. I. J. Paderewskiego prowadzonych przez Edukację Lubasz w darze złożono kronikę szkoły.

Niech wydarzenie mszy świętej, będzie natchnieniem do przeżycia dobrego roku szkolnego !

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Jagoda Zielazek | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki