Piłkarze z Lubasza drugą drużyną w Polsce!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 10)

 

Miniony tydzień, szczególnie dla sympatyków piłki nożnej w gminie Lubasz, był czasem bardzo emocjonującym. Młodzi piłkarze, rocznika 2007 i młodsi, po wygraniu mistrzostw województwa wielkopolskiego otrzymali prawo reprezentowania naszego regionu w Mistrzostwach Polski LZS z cyklu „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, których organizacja w tym roku przypadła województwu opolskiemu.

REKLAMA

Mówi się, że droga na szczyt bywa wyboista. W tym przypadku nie obyło się również bez drobnych problemów, które jednak ostatecznie udało się zażegnać. Wielkie wsparcie drużyna otrzymała od Samorządu Gminy Lubasz, Pana Wójta Marcina Filody, Pana Krzysztofa Marcinkowskiego – Prezesa struktur powiatowych LZS, a także Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. 

Dzięki wsparciu, młodzi piłkarze mogli na turniej wyjechać dzień wcześniej aby móc spokojnie przystąpić do zawodów. 

W poniedziałek, kierownicy drużyn oraz trenerzy podczas spotkania organizacyjnego przystąpili do losowania grup. Nam przypadło zmierzyć się z reprezentantami województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego oraz pomorskiego. Podczas wszystkich spotkań eliminacyjnych emocje sięgały zenitu, a zawodnicy walczyli do upadłego „gryząc” trawę. Oglądanie tak grającej drużyny sprawia wielką przyjemność i daje wrażenie jedności zespołu. Jedność ta nie jest przypadkowa, gdyż większość drużyny to uczniowie jednej, sportowej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu. Runda eliminacyjna zakończyła się zwycięstwem Lubaszan po trzech zwycięstwach i remisie. Tego dnia wiadomo już było, że drużyna jest wśród czterech najlepszych drużyn w Polsce. Radości było co niemiara, jednak wieczorem zmęczenie dało znać o sobie. 

Kolejny dzień to już dzień finałowy, w którym naprzeciwko siebie stanęli reprezentanci Mazowsza oraz Wielkopolski. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem tych drugich co dało prawo reprezentacji Lubasza do gry w finale Mistrzostw Polski LZS 2020 w Reńskiej Wsi.

Mecz finałowy to festiwal gry w wykonaniu obu zespołów. Zakończył się on zwycięstwem rywali z Małopolski 0:1. Można powiedzieć, że reprezentacja Wielkopolski uległa przeciwnikom po przepięknej walce i bardzo wysoko postawionej poprzeczce. Warto dodać, że wśród licznie zgromadzonych kibiców dało się słyszeć głosy, że mecz skończy się remisem, a wszystko rozstrzygnie się w rzutach karnych. Na nieszczęście drużyny z Lubasza w końcówce drugiej połowy stracili bramkę, która zdecydowała o przegranej. 

Podsumowując, stała się rzecz bezprecedensowa! Zawodnicy reprezentujący gminę Lubasz zostali w 2020 roku wicemistrzami Polski w piłce nożnej chłopców rocznika 2007. 

Wielkie gratulację oraz podziękowania należą się przede wszystkim zawodnikom ale również tym, którzy zaszczepili w nich pasję do sportu i prowadzili od najmłodszych lat piłkarskiej przygody. Podziękowania należą się również Panu Robertowi Dolnemu, który bezpiecznie dowiózł zawodników do domu.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marcin Dudziak GOK Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki