Początki w e-commerce - współpraca z brokerem kurierskim

29.05.2020

Początki w branży e-commerce nie należą do najłatwiejszych. Aby zapewnić sobie dobry start, warto rozważyć współpracę z brokerem kurierskim, dzięki któremu będziesz płacić mniej za wysyłanie przesyłek do klientów.

REKLAMA

E-commerce: przesyłki podstawą w internetowym biznesie

Kiedy rozpoczyna się przygodę w branży e-commerce, szybko staje się jasne, że nowy biznes generuje spore koszty. Trudno nie zauważyć, że istotną kwestią jest organizacja dostawy towaru do klientów mieszkających poza miastem, w którym siedzibę lub magazyn ma firma. Kurier to najlepsza i najbezpieczniejsza opcja na długich trasach, ponieważ odpowiednio zapakowana przesyłka dotrze bezpośrednio do rąk kupującego w przeciągu jednego lub dwóch dni roboczych od chwili wysyłki. Zwłaszcza na początku działalności warto korzystać z usług brokera kurierskiego, by zaoszczędzić i nie przepłacać – zwłaszcza, gdy zamówień zacznie się robić coraz więcej.

Korzyści płynące ze współpracy z brokerem kurierskim

Korzystając z usług brokera kurierskiego, takiego jak Sendit, oszczędzasz sporo na wysyłce paczek, których codziennie możesz nadawać nawet kilkadziesiąt. Warto przyjrzeć się chociażby cennikowi FedEx na stronie brokera: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/fedex i porównać go z cennikiem innej interesującej Cię firmy kurierskiej.

Jak przedsiębiorca e-commerce skorzysta na usługach brokera?

  • zapłaci mniej - być może w przypadku pojedynczej przesyłki nie byłaby to aż taka wielka różnica w cenie, jednak gdy paczek robi się kilkanaście lub kilkadziesiąt, koszty mają już ogromne znaczenie, a w końcu nikt nie chciałby dokładać do własnego interesu;
  • przy współpracy z brokerem kurierskim nie trzeba podpisywać umowy wymuszającej utrzymanie konkretnej ilości wysyłanych paczek;
  • wybierze najtańszą ofertę - broker prowadzi zestawienia cen wszystkich popularnych firm kurierskich więc łatwo wyłowić tę, która oferuje najkorzystniejsze warunki;
  • przyspieszy wysyłkę swojego towaru – broker może się zintegrować z e-sklepem lub Allegro, co znacznie skraca proces wysyłki.
 
Źródło: Artykuł sponsorowany

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki