Podczas prac ziemnych w Czarnkowie wykopano pocisk

Pocisk do granatnika typu Panzerfaust z czasów II wojny światowej, wykopali pracownicy w trakcie prac ziemnych na ulicy Sikorskiego w Czarnkowie. Do czasu przyjazdu saperów "niecodzienne znalezisko" zabezpieczali policjanci. Niewybuch został wywieziony na poligon, a miejsce zdarzenia sprawdzone przez wojskowych specjalistów.

REKLAMA

10 sierpnia br. dyżurny czarnkowskiej komendy został telefonicznie powiadomiony, że na ulicy Sikorskiego w Czarnkowie, podczas prac ziemnych został wykopany pocisk do granatnika typy Panzerfaust. Natychmiast na miejsce skierowani zostali miejscowi mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli niewybuch przed dostępem osób postronnych. O znalezisku powiadomieni zostali żołnierze patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Złocieńcu. Po przyjeździe na miejsce i sprawdzeniu terenu, saperzy zabrali pocisk na specjalny poligon, gdzie zostanie zdetonowany. 

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki