Podpisanie umowy na realizację Przystanku Edukacja w Wieleniu

W dniu 11 lutego 2021r., w Urzędzie Miejskim w Wieleniu, została podpisana umowa z Wykonawcą inwestycji pn. „Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy- PRZYSTANEK EDUKACJA”, wybranym w ramach przetargu nieograniczonego- firmą „STEF- BUD” Przemysław Stefaniak, z siedzibą w Wieleniu.

REKLAMA

Przedmiotem zadania jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej pomiędzy ulicami: Kościuszki, Wybickiego, Sienkiewicza na miejsce integracji mieszkańców z wykorzystaniem elementów małej architektury. W miejscu obecnego przystanku autobusowego od strony ulicy Kościuszki powstaną żelbetowe arkady w formie nawiązującej do sąsiadującej z rewitalizowanym obszarem kamienicy usytuowanej na narożniku ulic: Wybickiego i Kościuszki. Bezpośrednio przy arkadach wybudowany zostanie obiekt kawiarenki w formie budynku w konstrukcji szkieletu stalowego z dużą ilością przeszkleń. Kawiarenka prowadzona będzie przez podmiot ekonomii społecznej. W tym obiekcie swoje miejsce znajdzie także punkt informacyjny „Przedsiębiorczy Wieleń”. Dach obiektu wykonany zostanie jako tzw. „dach zielony”. Obiekt stanowić będzie także element odgrodzenia akustycznego pomiędzy ulicą Kościuszki, a placem wielofunkcyjnym zlokalizowanym za kawiarenką. Tu, w obrębie zagospodarowanej przestrzeni zlokalizowane zostaną także trybuny widowiskowe, żelbetowa ściana pełniąca funkcję tablicy ogłoszeń oraz mogąca pełnić rolę ekranu projekcyjnego letniego kina. Wprowadzone zostaną nawierzchnie utwardzone ale nie zabraknie także miejsca do nasadzenia drzewa - platan. Zamontowane zostaną elementy skateparkowe, a także postument z rzeźbą „Noteckie Skrzydła”- stanowiącą część symboliki Miasta i Gminy Wieleń. 

Inwestycja realizowane będzie na bazie opracowanego wcześniej projektu budowlanego. Umowny koszt realizacji Przystanku Edukacja to 2.430.000 zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec kwietnia 2023 roku. 

Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9: Infrastruktura dla kapitału ludzkiego; Działanie 9.2. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych; Poddziałanie 9.2.1. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych.To może Cię także zainteresować:

Źródło: Referat Techniczno- Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Wieleniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki