Podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy targowiska

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

Prawie milion złotych dofinansowania na realizację projektu pn. „Promocja lokalnych produktów - przebudowa targowiska miejskiego w Wieleniu”.

REKLAMA

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu nastąpiło uroczyste podpisanie umów dofinansowania na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wśród szesnastu wielkopolskich samorządów, które pozyskały dofinansowanie w ramach przeprowadzonego konkursu znalazła się Gmina Wieleń. Projekt zgłoszony do konkursu przez wieleński samorząd pn.: „Promocja lokalnych produktów - przebudowa targowiska miejskiego w Wieleniu” realizowany będzie w latach 2018-2019. W roku 2018 opracowana zostanie dokumentacja projektowa oraz rozpoczną się roboty budowlane.

Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 31.05.2019 r. W ramach zadania przewiduje się wykonanie robót ziemnych, kanalizacji deszczowej, kontenerów sanitarnych, oświetlenia oraz utwardzenie nawierzchni. Zrealizowane zostanie także zadaszenie targowiska wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej, która służyć będzie do zasilania oświetlenia targowiska i kontenerów sanitarnych. Szacunkowy koszt całkowity realizacji zadania to: 1.898.925,66 zł, w tym pozyskane dofinansowanie: 982.346 zł.

Podpisy pod umową o przyznaniu pomocy złożyli: ze strony Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, ze strony Gminy Wieleń Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia oraz Agnieszka Gapska Skarbnik Gminy Wieleń.

- Przed nami kolejna bardzo ważna inwestycja. Otrzymane dofinansowanie pozwoli ziścić marzenia o prawdziwym "Nowym Mieście". Teraz pracujemy nad projektami technicznymi, które będą realizowane etapowo – twierdzi Burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Radosław Janecki Kierownik Referatu Techniczno - Inwestycyjnego | foto: wielen.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki