Podpisano umowę na wykonanie Nadnoteckich Bulwarów w Wieleniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

We wrześniu zakończono postępowanie przetargowe na „Nadnoteckie Bulwary”. Umowa z wykonawcą tej inwestycji została podpisana w dniu 26 września 2019r. Zakończenie prac zaplanowano na połowę listopada 2021 roku.

REKLAMA

- Projekt pn. „Rewitalizacja Wielenia szansą rozwoju Gminy” dofinansowany ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020, poddziałanie 9.2.1. Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych jest w Gminie Wieleń realizowany od początku 2019r. etapowo, ale konsekwentnie – mówi Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia. 

W ramach realizacji inwestycji Bulwary Nadnoteckie powstanie ciąg pieszo-rowerowy na długości ponad pięciuset metrów wzdłuż Noteci. Nabrzeże zostanie umocnione, a na dwóch odcinkach możliwe będzie cumowanie jednostek pływających. Na wysokości wylotu ul. Nadnoteckiej jednostki będą mogły zaopatrzyć się w wodę, zrzucić ścieki oraz naładować akumulatory. Teren zostanie oświetlony oraz wyposażony w monitoring. Działki gminne bezpośrednio przylegające do terenów nabrzeża rzeki zagospodarowane zostaną na ścieżki edukacyjne, w tym park ornitologiczno- przyrodniczy oraz tablice historyczne. Znajdą się tutaj również klomby z roślinnością nadnotecką, nowoczesny plac zabaw oraz przestrzeń publiczna umożliwiająca realizację przedsięwzięć integracyjnych i informacyjno-promocyjnych. W powierzchni utwardzonej podłoża na Nadnoteckich Bulwarach wbudowane będzie logo „Miasto i Gmina Wieleń. Z natury najlepsze”. 

Inwestycja realizowane będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Umowny koszt realizacji Nadnoteckich Bulwarów to 6.415.500 zł.

Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 15.11.2021 r.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Promocja, Urząd Miejski w Wieleniu / B. Lewandowska

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki