Podsumowanie świątecznego weekendu

Święta Wielkanocne na drogach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego minęły dość bezpiecznie. Policjanci obsługiwali jeden niegroźny wypadek, cztery kolizje drogowe oraz udaremnili dalszą jazdę czterem nietrzeźwym kierującym.

REKLAMA

Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów związany ze świątecznymi wyjazdami, w dniach od 14 do 17 kwietnia br., policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie prowadzili wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W całym powiecie czarnkowsko-trzcianeckim nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

W trakcie prowadzonych kontroli drogowych policjanci zwracali uwagę w szczególności na: stan trzeźwości kierujących, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stan techniczny pojazdów oraz niestosowanie pasów bezpieczeństwa przez podróżujących oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów działania przyniosły zadowalające rezultaty. W ich trakcie doszło do niegroźnego wypadku drogowego, podczas którego tylko jedna osoba została ranna. Obyło się, więc bez ofiar śmiertelnych. Odnotowano jedynie 4 kolizje. Funkcjonariusze wyeliminowali, również z ruchu czterech nietrzeźwych kierujących.

Również praca policjantów pionu prewencji miała swój pozytywny wydźwięk. Nie doszło bowiem do poważniejszych wybryków chuligańskich. Funkcjonariusze pełniący służbę patrolową w ciągu całego świątecznego weekendu podjęli kilkanaście interwencji, związanych głównie z nieporozumieniami rodzinnymi.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl | foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki