Podsumowanie zebrań wiejskich w Gminie Lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Tradycją już stały się wrześniowe zebrania wiejskie. W tym roku odbywały się one od 14 do 25 września. Ich tematem podstawowym było uchwalenie wniosku o fundusz sołecki 2021 rok. Przedsięwzięcia będą realizowane w poszczególnych sołectwach w roku przyszłym po ich przyjęciu przez Radę Gminy w budżecie 2021 roku. Ponadto mieszkańcy decydowali na co przeznaczą środki pozyskane z mienia będącego w ich użytkowaniu. Wszystkie sołectwa upoważniły też swoje Rady Sołeckie do dokonywania zmian w planach rzeczowo – finansowych w ciągu następnego roku.

REKLAMA

Na zebraniach omawiano również zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, a odnoszące się do gospodarki odpadami i gospodarki wodno –ściekowej. Mieszkańcom przypominano ich obowiązki oraz przedstawiano dalszy sposób postępowania w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości. 

Na każdym zebraniu mieszkańcy zgłaszali zapytania i wnioski. Dotyczyły one spraw drogowych, ochrony środowiska, wycinki drzew, udrażniania przepustów oraz oświetlenia ulicznego. Trzeba jednak przyznać, że zainteresowanie tymi zebraniami nie było wielkie. To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Janasek Elżbieta

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki