Pogoda nie rozpieszcza sportowców

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 35)

 

Patrząc przez okno trudno zorientować się jaką obecnie mamy porę roku. Kilka dni temu trudne do wytrzymania upały, a teraz chłodno i wietrznie. No cóż! Taki mamy klimat. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak w organizacji fajnych imprez o charakterze rodzinno - sportowym w gminie Lubasz.

REKLAMA

Wszystko rozpoczęło się w piątek 5 lipca punktualnie o godzinie 19:00 nocnym turniejem piłki nożnej organizowanym na boisku wielofunkcyjnym w Lubaszu. Do zmagań o Puchar Wójta Gminy Lubasz przystąpiło osiem zespołów zmotywowanych do walki w cyklicznie organizowanej imprezie. Po oficjalnym otwarciu Imprezy przez Wójta Gminy Lubasz Marcina Filodę zawodnicy po pierwszym gwizdku sędziego zawodów Daniela Opasa przystąpili do zmagań. Rywalizacja była zacięta i na najwyższym poziomie, jednak zwycięzca może być tylko jeden . Tym razem laur przypadła reprezentantom samorządu. 

Nie próżnowali również mieszkańcy Klempicza! W sobotę 6 lipca rada sołecka na czele z Panią Sołtys Edytą Janicką oraz Wójtem Gminy Lubasz dokonała otwarcia boiska sportowego. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, między innymi mecz piłki nożnej, festiwal kolorów, a animatorka kultury zapewniła moc zabawy najmłodszym mieszkańcom Klempicza. Zabawa była przednia, a wynik meczu zupełnie nieistotny szczególnie, że ostatnia część meczu została zdominowana przez najmłodszych adeptów piłki kopanej. Inicjatywa wspaniała i jak wieść gminna niesie tego typu imprezy w Klempiczu organizowane będą częściej. 

Tego samego dnia tyle, że w gościnnej Kuźnicy Czarnkowskiej rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy SV Breitenfelde, a Radwanem Lubasz. Było to spotkanie kontrolne zorganizowane w trakcie przygotowań do sezonu. Goście z Niemiec zawitali do Lubasza już w czwartek i jak można było zauważyć pilnie i sumiennie przygotowywali się do meczu z naszymi zawodnikami. Sparing rozpoczął się punktualnie o godzinie 17:00. Lubuszanie okazali się gościnni i niestety musieli uznać wyższość przeciwnika. Wynik jednak nie jest istotny, gdyż doświadczenie, które zdobyli zawodnicy jest bezcenne. Koledzy z Niemiec byli zadowoleni z pobytu w Lubaszu i w trakcie pomeczowego spotkania w restauracji Meteor zaprosili naszą drużynę do siebie. 

Niedziela 7 lipca upłynęła pod znakiem wody i piłki. Te dwa słowa określają charakter zabawy jaką drugi rok z rzędu dzięki inicjatywie Benedykta Koriakowskiego zorganizowano w Jędrzejewie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zawody piłki wodnej przyciągnęły strażaków ochotników z czterech sołectw. Lubasz, Stajkowo, Kamionka oraz Jędrzejewo to właśnie te zespoły rywalizowały o zwycięstwo w turnieju. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, Zastępca Wójta Gminy Lubasz Grażyna Graj, samorządowcy oraz Druh Stanisław Herman. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych dopisała również publiczność. Walka na boisku była zacięta, a ostatecznie zwyciężyli - drugi rok z rzędu druhowie ze Stajkowa. Wszyscy przemoczenie ale uśmiechnięci zostali zaproszeni przez organizatorów na poczęstunek do remizy w Jędrzejewie.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: lubasz.pl / Marcin Dudziak GOK Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki