Policjanci i strażacy edukowali przedszkolaków

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 14)

 

Policjanci wraz ze strażakami przeprowadzili dla dzieci z Przedszkola "Bajka" w Lubaszu zajęcia o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie – zarówno w domu, jak i na wyjeździe, czy podczas zimowych zabaw na dworze. Wspólne spotkanie zorganizowane zostało w ramach działań pt. "Bezpieczne Ferie 2020" oraz akcji informacyjno-edukacyjnej pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

REKLAMA

27 stycznia br. lubascy dzielnicowi, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy, profilaktyk oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, spotkali się z dziećmi z Przedszkola "Bajka" w Lubaszu. 

Podczas zajęć prelegenci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim zwrócili uwagę na konieczność podróżowania w zapiętych fotelikach samochodowych oraz na noszenie elementów odblaskowych. 

Podkreślali, że zimowy odpoczynek to przede wszystkim czas relaksu i zabawy. Czasem jednak lekkomyślność bądź nieostrożność, może skutkować niebezpiecznymi wypadkami. Mundurowi opowiadali maluchom o zagrożeniach, na jakie mogą się natknąć przebywając na podwórku bez opieki osób dorosłych. Przestrzegali między innymi przed kontaktami z osobami obcymi i wskazywali gdzie, a także w jaki sposób bawić się, żeby zimowa przygoda była wspaniała i bezpieczna. 

Dodatkową atrakcją dla dzieci były warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentacja sprzętu służbowego i radiowozów. Chętnych do tego, aby usiąść za kierownicą strażackiego i policyjnego pojazdu nie brakowało. 

Wspólne zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, a na zakończenie każdy z nich otrzymał element odblaskowy.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki