Policjanci skonfiskowali nielegalny tytoń

Czarnkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli 4 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W przypadku wprowadzenia jej do obrotu, Skarb Państwa poniósłby straty szacowane na kwotę ponad 4 tys. złotych. Właścicielce "lewego towaru" za popełnione wykroczenie skarbowe grozi wysoka grzywna.

REKLAMA

12 października br. policjanci weszli do mieszkania należącego do 56-letniej mieszkanki gminy Wieleń. W trakcie przeszukania znajdujących się tam pomieszczeń znaleźli 4 kg krajanki tytoniowej. Towar ten nie posiadał polskich znaków akcyzy, w związku z czym został zabezpieczony, a jego właścicielka przesłuchana. W przypadku, gdyby "lewy tytoń" trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, wyniosłyby ponad 4 tysiące złotych. 

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu wykroczenie, kobiecie grozi wysoka kara grzywny.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki