Policjantka na spotkaniu z seniorami

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

Policjantka z trzcianeckiego komisariatu spotkała się z seniorami w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance. W trakcie prelekcji funkcjonariuszka omawiała zagrożenia związane z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami oraz przypomniała o konieczności używania elementów odblaskowych. To kolejne działania policjantki na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

REKLAMA

Po raz kolejny policjantka z trzcianeckiego komisariatu – asp. Estera Bartol spotkała się z seniorami. Tym razem funkcjonariuszka rozmawiała z nimi w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance. 

Podczas wizyty funkcjonariuszka opowiadała uczestnikom o zagrożeniach, które mogą ich spotkać w codziennym życiu, a także przekazała im wiele rad, o skutecznych sposobach ochrony przed przestępcami. Najwięcej czasu poświęciła na omówienie sposobów działania różnego rodzaju oszustów oraz złodziei kieszonkowych. Seniorzy dowiedzieli się na czym polega wyłudzanie pieniędzy ,,na wnuczka”, jak bardzo jest niebezpieczne i w jaki sposób się go ustrzec. Policjantka podpowiadała jak należy się zachować w sytuacjach, gdy do mieszkania usiłują wejść nieznane osoby podające się za pracowników różnych instytucji lub usiłujące sprzedawać towar po „okazyjnych cenach”. Kilka słów poświęciła bezpieczeństwu w Internecie oraz zjawisku przemocy w rodzinie. Słuchacze mieli również okazję, aby uzyskać fachowe porady na temat ochrony mieszkania przed włamaniem. 

Asp. Estera Bartol zachęcała seniorów do noszenia odblasków, podkreślając, że ich posiadanie znacznie zwiększa widoczność niechronionego uczestnika ruchu drogowego, a zatem wpływa na jego bezpieczeństwo.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki