Policjantki edukowały rowerzystów

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

22 września br. funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie prowadziły działania prewencyjne adresowane do rowerzystów. Okazją ku temu był "Europejski Dzień bez Samochodu" oraz akcja pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS podczas, której policjantki edukowały użytkowników jednośladów na temat bezpiecznej jazdy.

REKLAMA

Tego dnia na Plac Wolności w Czarnkowie zjechało mnóstwo rowerzystów. Nie zabrakło, również policjantek z czarnkowskiej komendy. W ramach działań ROADPOL SAFETY DAYS oraz "Europejskiego Dnia bez Samochodu” oprócz propagowania przez organizatorów zdrowego stylu życia, wszyscy uczestnicy imprezy mogli dowiedzieć się od funkcjonariuszek o przepisach ruchu drogowego.

Policjantki podczas spotkania z kierowcami jednośladów przypominały im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas podróży, omawiały przepisy drogowe, do których najczęściej nie stosują się rowerzyści oraz apelowały o rozwagę i rozsądek na drodze.

Impreza był również świetną okazją do promowania i zachęcania najmłodszych cyklistów do używania elementów odblaskowych i wyposażenia się w kask ochronny. Brak elementu odblaskowego sprawia, że kierowca dostrzega rowerzystę z odległości zaledwie 20-30 metrów, natomiast odblask zwiększa ten dystans niemal pięciokrotnie, dzięki czemu kierowca zyskuje kilka cennych sekund na reakcję i wykonanie manewru ratującego życie.

Korzystając z okazji funkcjonariuszki przygotowały dla rowerzystów kamizelki odblaskowe i odblaski przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki