Ponad 2,6 mln złotych dofinansowania na budowę i funkcjonowanie żłobka w Wieleniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

W miniony piątek do Urzędu Miejskiego w Wieleniu wpłynęły dwie informacje, na które szczególnie czekali rodzice dzieci do lat 3, którzy postulowali konieczność powstania żłobka.

REKLAMA

Pierwsza z informacji dotyczy przyznania przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Gminie Wieleń dofinansowania na budowę Gminnego Żłobka w Wieleniu w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” edycja 2020. W ramach dofinansowania w wysokości 1.056.000,00 złotych na działce zlokalizowanej przy Gminnym Przedszkolu w Wieleniu przy ulicy Sportowej 1 powstanie nowoczesny parterowy obiekt, który będzie mógł przyjąć 32 dzieci w wieku do 3 lat z terenu Miasta i Gminy Wieleń. Dzięki realizowanej inwestycji powstaną dwie sale dla dzieci wraz z sypialniami, łazienki dla dzieci, personelu i osób niepełnosprawnych. Zakres prac obejmuje powstanie wózkarni, gabinetu pielęgniarki, pomieszczeń do wydawania posiłków, parkingu wraz z ciągiem komunikacyjnym oraz opłotowania, które będzie oddzielało żłobek od przedszkola. 

Druga bardzo dobra informacja wpłynęła z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego Gminie Wieleń zostało przyznane dofinansowanie w wysokości 1.598.508,15 zł na realizację projektu pn. ,,Wyruszamy do Gminnego Żłobka w Wieleniu!’’ w ramach Działania 6.4 Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, finansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Wartość projektu wynosi 1.685.141,00 złotych. 

W ramach realizacji projektu od dnia 01.06.2020 r. do dnia 30.09.2022 r. zostanie sfinansowane utrzymanie personelu żłobka tj. opiekunek dziecięcych, woźnych, pielęgniarki, pomocy kuchennej, intendenta i dyrektora. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu sale zajęciowe zostaną wyposażone w nowe ergonomiczne meble, magiczny dywan, zabawki, materiały plastyczne, sprzęt do zabaw ruchowych oraz instrumenty muzyczne dla najmłodszych. Do sypialni dla dzieci młodszych zostanie zakupione 16 łóżeczek, natomiast dla dzieci starszych 16 leżaków. Mając na uwadze bezpieczeństwo maluchów w trakcie spacerów Gminny Żłobek wyposażony zostanie w 3 specjalistyczne wózki. 

Realizując projekt Gmina Wieleń zakupi kompleksowe wyposażenie szatni, zaplecza kuchennego, gabinetu pielęgniarki, dyrektora, personelu, pralni oraz środki czystości. Przy nowym obiekcie powstanie także plac zabaw przeznaczony wyłącznie dla maluchów uczęszczających do żłobka. Realizacja obu projektów umożliwi łączenie życia zawodowego z rodzinnym i pozwali na zwiększenie zatrudnienia wśród rodziców, którzy nie mieli dotychczas możliwości skorzystania z opieki nad swoimi pociechami. 

O naborze dzieci do Gminnego Żłobka, który zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2021 rodzice będą informowani poprzez stronę internetową Gminy Wieleń i facebook.To może Cię także zainteresować:

Źródło: wielen.pl / Przemysław Grześkowiak SAO Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki