Ponad dwa miliony na inwestycje w Gminie Wieleń

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. W skali kraju to 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

REKLAMA

W ramach RFIL Gmina Wieleń otrzymała środki na wydatki majątkowe w wysokości 2.212.215 zł. Jest to najwyższa dotacja wśród wszystkich gmin powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego. Wysokość przyznanych przez rząd środków wynika głównie z dużych nakładów na inwestycje- wydatki majątkowe realizowane przez wieleński samorząd w ostatnim okresie czasu. Dzięki realizowanym już obecnie znaczącym zadaniom inwestycyjnym wysokość przyznanych środków była wyższa niż w innych gminach powiatu. Przyznane środki finansowe w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych winny zostać wykorzystane na sfinansowanie zadań majątkowych do końca 2022 roku, przy czym wartość inwestycji nie może być mniejsza niż 400 tys. zł. 

Środki, które Gmina Wieleń otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostaną przeznaczone na zadania inwestycyjne, dla których już opracowano dokumentacje projektowo- kosztorysowe, są ujęte w przyjętej strategii rozwoju miasta i gminy Wieleń oraz takich, na które samorząd nie mógłby pozyskać środków z innych źródeł.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Referat Techniczno- Inwestycyjny Urząd Miejski w Wieleniu / fot. BeatriceBB z Pixabay

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki